РФ намагається спровокувати релігійний конфлікт в Україні - СБУ

П'ятниця, 23 лютого 2018, 11:29

Спецслужби Російської Федерації будуть намагатися створювати провокації і дестабілізувати ситуацію в Україні на базі штучних міжконфесійних конфліктів.

Про це заявив заступник глави СБУ Віктор Кононенко у п'ятницю на брифінгу в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, українська Служба безпеки фіксує активізацію спецслужб РФ з метою дестабілізації ситуації всередині України і її дискредитації перед світовою спільнотою.

"Новим пріоритетом на тлі інспірованих штучних міжнаціональних конфліктів є створення штучних міжконфесійних конфліктів в Україні", - сказав Кононенко.

Заступник голови СБУ підкреслив, що російські спецслужби вважають розпалювання протистояння в українському православ'ї найбільш ефективним.

"Саме на провокуванні загострення в даному напрямку будуть спрямовані основні зусилля супротивника найближчим часом", - додав він.

Кононенко зазначив, що для здійснення цих цілей РФ планує використовувати "наявний у них арсенал підконтрольних церковних і навколоцерковних організацій".

За його словами, СБУ вже фіксує переговори в даному контексті і передачу коштів для виконання певних замовлень.

Він уточнив, що йдеться про організації, пов'язані з Московським патріархатом Української православної церкви.

Кононенко додав, що грунтом для конфліктів і провокацій можуть бути факти штучного захоплення храмів, створення інших конфліктних ситуацій, щоб розділити громадян України на прихильників Київського і Московського патріархатів.

Як відомо, 25 січня поліція повідомила, що за спробу підпалити так званий "Десятинний монастир" УПЦ (МП) затримали Олександра Горбаня й Олексія Шемотюка, які виявилися архітекторами. Провадження відкрили за статтею про "замах на умисне знищення або пошкодження майна".

Того ж дня націоналісти організацій "С-14", "Традиції і порядок" та "Сокол" зрізали інформаційний борд каплиці Московського патріархату біля "Десятинної церкви".

Шевченківський райсуд Києва взяв двох архітекторів під варту на два місяці з можливістю внесення застави, попри клопотання прокурора обмежитись домашнім арештом.

3 лютого біля Національного музею історії України на підтримку архітекторів мітингували кілька сотень людей. Паралельно представники УПЦ (МП) проводили мітинг-молебень на захист споруди.

5 лютого Апеляційний суд Києва відпустив Горбаня й Шемотюка на поруки народних депутатів.

Читайте також: Народні месники чи хулігани? Чому горять споруди УПЦ МП

Споруду, яка належить УПЦ (МП), біля фундаменту Десятинної церкви у Києві збудували в 2005 році. Попри відсутність дозвільних документів, "монастир" понад 10 років функціонує на території історичної пам’ятки.

9 лютого комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала петицію про знесення каплиці УПЦ Московського патріархату біля фундаменту Десятинної церкви як незаконної.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: