Київські спецпризначенці влаштували "мовчазний протест" під судом
![Київські спецпризначенці влаштували мовчазний протест під судом](https://img.pravda.com/images/doc/7/a/7aab21f-policiya-protest485.jpg)
Близько сотні поліцейських полку поліції особливого призначення влаштували акцію протесту під будівлею Шевченківського суду Києва.
Про це повідомляє Громадське.
Акція тривала кілька хвилин – поліцейські з першої роти київського полку поліції вишикувалися перед будівлею суду, постояли мовчки і пішли.
![](http://img.pravda.com/images/doc/3/6/365b3ef-policiya-protest2.jpg)
Спиною до суду – поліцейські висловили протест
За словами командира першої роти Олександра Огнєвого, таким чином вони висловили протест проти рішення суду, який відпустив бійця, що поранив правоохоронця під Солом'янським судом 15 лютого.
![](http://img.pravda.com/images/doc/1/e/1e36077-policiya-protest.jpg)
Він також додав, що не вбачає у цій акції політичної складової.
Не бачать чогось надзвичайного у протесті правоохоронців і в МВС.
Як розповів "Українській правді" директор Департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко, це була спонтанна акція і проходила у позаслужбовий час.
"За законом поліцейському заборонено страйкувати – це правда. А в обідню перерву висловити свою позицію – не заборонено. Це була їх спонтанна акція, яку вони самі влаштували як колеги пораненого бійця. Провели спонтанно, швидко, у нормальний, цивілізований європейський спосіб. У свою обідню перерву", - сказав він.
Шевченко додав, що правоохоронці були у формі, але без зброї.
"Зброї не було. І це не політична за ангажованість. Це їхня громадянська позиція, яку вони донесли у позаробочий час і в цивілізований спосіб. Це був мовчазний протест-докір", - сказав Шевченко.
Він не зміг прокоментувати, чи попереджали правоохоронці керівництво про намір провести таку акцію.
"Не знаю. Припускаю, що (керівник поліції Києва – ред.) міг знати, але точно не був причетний до цього як організатор", - підсумував Шевченко.
Як відомо, полк поліції особливого призначення був створений на базі розформованого спецпідрозділу міліції "Беркут".
15 лютого під Солом'янським судом у Києві, де обирали запобіжний захід меру Одеси Геннадію Труханову, відбулися сутички і затримання, кульове поранення отримав правоохоронець.
Пізніше Шевченківський райсуд Києва відпустив з-під арешту чоловіка, який стріляв у поліцейського.
У зв'язку з цим міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував припинити охорону судів силами Національної поліції та Національної гвардії.