П'яних водіїв стало на чверть більше – поліція
У 2017 році правоохоронці зафіксували понад 114 тисяч випадків керування транспортом у стані сп’яніння, що на чверть більше, ніж у 2016 році.
Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, передає прес-служба Нацполіції.
"Всього ж у минулому році сталося 162,5 тисяч дорожньо-транспортних пригод. З них з вини п’яних водіїв – 5,8 тисяч. На дорогах країни загинули майже 3,5 тисячі людей", - розповів Білошицький.
За його словами, проблема керування автомобілем у стані сп’яніння залишається критичною.
Він додав, що кількість п'яних водіїв не зменшилась навіть після підвищення штрафів від 10,2 до 40,8 тисяч гривень та позбавлення права керування транспортними засобами від 1 до 10 років (якщо порушення було скоєне втретє - ред.) у 2016 році.
На думку Білошицького, безвідповідальне ставлення до дорожнього руху, зокрема – керування напідпитку, пов’язано із відсутністю необхідного механізму контролю та виявлення такого виду правопорушення.
Також він повідомив, що у 2017 році поліцейські зареєстрували 27 220 ДТП, в яких загинуло 3432 людини та майже 35 тисяч отримали травми.
При цьому переважна кількість аварій сталися через порушення Правил дорожнього руху.
"Зокрема, порушення правил маневрування стало причиною 58,4 тисяч ДТП, в яких загинуло 199 людей. 658 людей загинуло у результаті аварій внаслідок перевищення безпечної швидкості. Керування транспортом у стані сп’яніння спричинило 115 смертей", - сказав Білошицький.
Він додав, що серед інших "популярних" порушень – недодержання дистанції, порушення правил проїзду перехресть, виїзд на смугу зустрічного руху, невиконання вимог сигналів регулювання.
Поліцейський зазначив, що наразі потрібен чіткий механізм, який використовується в європейських країнах: зупинка транспортного засобу з метою проведення перевірки.
На його думку, "почуття у кожного водія невідворотності покарання – дуже важливий превентивний захід, який має бути у нас забезпечений".
Раніше прем'єр Володимир Гройсман заявив, за чотири роки у дорожньо-транспортних пригодах в Україні загинуло 15300 громадян.
Також повідомлялося, що щорічно на дорогах України гине до 3 тисяч людей.
Як відомо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект Кабінету міністрів, який передбачає кількаразове збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху.
Законодавча ініціатива має істотно посилити покарання за порушення правил дорожнього руху.
У свою чергу виконуючий обов’язки голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак на засіданні Кабінету міністрів 15 листопада 2017 року зазначав, що безпека на дорогах є важливим напрямком.
Він привітав ініціативу щодо зменшення ліміту швидкості у населених пунктах до 50 кілометрів на годину.