СБУ розслідує розголошення імен агентів НАБУ

Четвер, 11 січня 2018, 16:33

Служба безпеки порушила кримінальну справу за фактом розголошення імен детективів Національного антикорупційного бюро під прикриттям.

Про це повідомив у коментарі журналістам заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко, передає Укрінформ.

"СБУ порушила кримінальну справу за фактом розголошення державної таємниці", - сказав він.

Кривенко додав, що через розголошення імен детективів під прикриттям НАБУ і САП були змушені зупинити близько 10 спецоперацій.

"До 10 кримінальних проваджень під прикриттям було зупинено... Ми розуміли, що не варто продовжувати і ставити під загрозу життя наших агентів та осіб, які співпрацювали зі слідством", - сказав він.

Як повідомлялось, 29 листопада Державна міграційна служба повідомила, що агента НАБУ затримали під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. Тоді ж у конспіративних приміщеннях НАБУ відбулися обшуки.

30 листопада НАБУ заявило, що її детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію з викриття корупційної схеми, а СБУ, ведучи прослуховування для бюро, завербувала Пімахову для тиску на бюро.

Сама Пімахова виступила з викривальною заявою та запевнила, що сама звернулася до правоохоронців, бо не знала, що Сергій Титенков – агент НАБУ.

Генпрокурор Юрій Луценко назвав методи НАБУ неприпустимими, детективів НАБУ обраними без конкурсу, а техніку, яку вони використовують, – незаконною.

У свою чергу глава НАБУ Артем Ситник слова Луценка спростував. Також із заявою з цього приводу виступило ФБР.

Після скандалу довкола НАБУ Пімахова пішла у відпустку.

Згодом стало відомо, що Пімахова у 2012 році купила і оформила на матір квартиру у Києві за 3 мільйони гривень. Чиновниця з 1999 року працює на державних посадах, бізнесу ніколи не мала. У 2016 році заробила лише 132 тисячі гривень, чоловік її не заробив нічого.

Окрім квартири в Києві вона записала на маму дорогий автомобіль Porsche Cayenne.

6 грудня глави фракцій БПП і НФ внесли до Верховної Ради законопроект, який дозволяє звільнення директора НАБУ без аудиту. Через кілька годин він був знятий з порядку денного.

Читайте також: Агенти під ударом. Як розвивалась і чим закінчиться чергова атака на НАБУ

Наприкінці грудня 2017 року Ситник та Луценко прийшли до єдиної думки, що публічне зведення рахунків є помилкою.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: