В Росії розповіли про плани у "Мінську" на 2018 рік
Делегація РФ у контактній групі в Мінську буде домагатися повного звільнення полонених на Донбасі.
Як повідомляє РІА Новости, про це в коментарі журналістам заявив постійний представник РФ у контактній групі в Мінську Борис Гризлов.
При цьому відповідальність за обмін він поклав на "сторони конфлікту на Донбасі" - бойовиків і Київ, оскільки Росія офіційно не визнає себе окупантом, попри всі докази її військової присутності.
"Запланований обмін утримуваними сторонами конфлікту на Донбасі людьми - це перший етап. Російська делегація у контактній групі буде домагатися від сторін конфлікту виконання їх зобов'язань до повного визволення утримуваних незважаючи на будь-яку можливу протидію. Контактна група працює, і працюватиме з обміну усіх утримуваних осіб", - заявив Гризлов.
Він додав, що у 2018 році російська делегація у контактній групі з питань Донбасу "має намір продовжувати системну реалізацію Мінських угод".
За словами Гризлова, необхідно приступити до вирішення політичних питань.
"Зокрема ключовий - введення особливого статусу Донбасу за формулою Штайнмайера і амністію. В економічній сфері ми будемо наполягати на повному знятті економічної і транспортної блокади Донбасу. У сфері безпеки - вимагатимемо реального і стабільного розведення сил від лінії зіткнення, дотримання режиму припинення вогню з жорсткою дисциплінарною відповідальністю для його порушників", - заявив Гризлов.
Як відомо, 25 грудня ватажок бойовиків ОРДО Олександр Захарченко заявив, що обмін полоненими відбудеться 27 грудня.
Кум президента РФ та переговорник від України у тристоронній контактній групі у Мінську Віктор Медведчук заявив, що обмін полонених відбудеться за раніше домовленою формулою "306 на 74". Раніше у понеділок він зустрівся з ватажками ОРДЛО та патріархом РПЦ Кірілом у Даниловому монастирі у Москві.
Разом з тим бойовики та РФ не виконують Мінські домовленості, постійно порушуючи встановлені "режими тиші", не відводячи озброєння, заборонене "Мінськом" від лінії розмежування на належні відстані, про що свідчать звіти місії ОБСЄ, а також регулярно порушують кордон України, завозячи бойовикам на Донбасі "гуманітарну допомогу".