У суді можуть допитати двох громадян Грузії у справі про розстріли на Майдані

Вівторок, 19 грудня 2017, 12:57

Святошинський райсуд Києва може викликати для допиту двох громадян Грузії, які можуть бути свідками того, як невідомі снайпери стріляли по учасниках Революції гідності і по правоохоронцям.

Про це повідомив прокурор Генпрокуратури Яніс Симонов під час судової перерви в ефірі телеканалу "112".

За його словами, відповідне клопотання подав захист екс-беркутівців, обвинувачених в масовому вбивстві активістів у центрі Києва 20 лютого 2014 року.

Також зазначив, що Генпрокуратура згодна з доцільністю такого допиту і вважає, що свідки можуть пролити світло на обставини тих подій.

"Ми можемо надати можливість захисту на реалізацію права на допит у якості свідків. Сторона представників потерпілих має право висловлюватися... Цих осіб не допитували під час досудового розслідування. Потрібно встановити, про які обставин вони можуть повідомити", - сказав Симонов.

Він додав, що сторона звинувачення згодна на допит цих осіб як свідків через міжнародно-правову допомогу.

Симонов також зазначив, що ГПУ направила міжнародно-правової запит до Грузії, щоб отримати можливість допитати цих громадян в якості свідків.

Як повідомлялося, з березня 2015 року у суді перебувають звинувачення у переслідування активістів Майдану стосовно: колишніх голови Київської міської держадміністрації, двох заступників командирів полку МОП "Беркут", двох командирів та заступника командира різних рот ПМОП "Беркут", а з грудня 2016 року – щодо колишнього начальника управління громадської безпеки київської міліції. 12 підозрюваних оголошено в розшук.

За перший розгін Євромайдану повідомлено про підозру загалом 19 особам – у тому числі колишнім президенту України, секретарю Ради національної безпеки і оборони України та його заступнику, голові КМДА, начальнику ГУ МВС у Києві, його заступнику та іншим правоохоронцям.

21 липня начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що правоохоронні органи РФ відмовили Україні в екстрадиції 21 колишнього співробітника "Беркуту", які підозрюються в розстрілі 48 активістів Євромайдану.

Раніше Росія надала громадянство й політичний притулок 15 колишнім беркутівцям підозрюваним у розстрілі активістів Євромайдану.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування