Суд відмовив Лещенку і взявся за справу щодо Манафорта
Окружний адмінсуд Києва 30 січня розгляне позов депутата Борислава Розенблата до директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника й депутата Сергія Лещенка.
23 листопада відбулося попереднє судове засідання у цій справі, повідомляє прес-служба суду.
Розенблат подав позов до Ситника й Лещенка щодо розголошення та розповсюдження інформації про наявність імені громадянина США Пола Манафорта та його підписів у "чорній бухгалтерії" "Партії регіонів" у матеріалах досудового розслідування, що призвело до втручання у виборчі процеси США у 2016 році та завдало шкоди інтересам України.
Лещенко через канцелярію суду подав заяву про закриття провадження у справі.
Суд постановив відмовити у задоволенні даної заяви, закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду.
Водночас, Окружний адміністративний суд Києва ухвалив розглянути у судовому засіданні заяву та клопотання про залишення позовної заяви без розгляду з підстав пропуску позивачем строку звернення до суду та відсутності у останнього адміністративної процесуальної дієздатності.
Суд запропонував Розенблату подати письмові пояснення з зазначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Наступне судове засідання відбудеться 30 січня.
Як відомо, глава передвиборчого штабу кандидата у президенти США Дональда Трампа Пол Манафорт консультував екс-президента України і лідера Партії регіонів Віктора Януковича. Команду американських технологів на чолі з лобістом Манафортом для Партії регіонів найняв Рінат Ахметов ще восени 2005 року.
31 травня 2016 року Лещенко оприлюднив дані про роль Манафорта в оборудках ПР.
Під час виборів у США 2016 року Манафорт заперечував отримання 12,7 млн доларів з "чорної бухгалтерії" партії Януковича, але мусив піти з передвиборчого штабу Трампа.
НАБУ підтверджувало, що Манафорт фігурує у списках "чорної бухгалтерії" ПР.
У червні 2017 року Манафорт визнав, що у 2012-2013 роках отримав 17 млн доларів від "Партії регіонів".
ФБР вдалося відстежити рух грошей від замовників зі Східної Європи на приховані рахунки і офшорки Манафорта та його партнера Річарда Гейтса.
Американське звинувачення містить 12 пунктів – зокрема, відмивання коштів, несплата податків та роботу лобістом іноземної установи без реєстрації, що є кримінальним злочином у США.