Земан каже, що просив Путіна сприяти звільненню історика Козловського
Президент Чехії Мілош Земан заявляє, що на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним 21 листопада попросив його вплинути на звільнення українського вченого, історика-релігієзнавця Ігоря Козловського, якого утримують бойовики "ДНР".
Про це він сказав журналістам у Москві 23 листопада, повідомляє "Радіо Свобода".
"Це можна технічно вирішити так, щоб його (Козловського – ред.) внесли, відповідно до мінських домовленостей, до переліку на обмін чи то заручниками, чи ув’язненими", – сказав Земан.
За його словами, він просив Путіна вплинути на звільнення Козловського через помічника російського президента Владислава Суркова, якого Земан назвав "офіцером зв’язку" між Росією і "ДНР".
Земан також розповів, що приблизно півроку тому написав листа ватажкові "ДНР" Олександрові Захарченку і просив, щоб той звільнив Козловського.
"Відповіді я не отримав, що є хамство і неввічливість, так що наступного разу я буду висловлюватися про "Донецьку республіку" вкрай гидливо", – додав Земан.
Президент Чехії нагадав, що Козловський, якого бойовики звинуватили у "шпигунстві", написав близько 50 фахових книжок, і зауважив: "Якби я написав 50 книжок, я не мав би часу на шпигунство".
Як відомо, у травні так званий "військовий трибунал "ДНР" "засудив" незаконно утримуваного донецькими бойовиками українського історика і релігієзнавця Ігоря Козловського до 2 років та 8 місяців позбавлення волі.
За словами сина ученого Олександра, "суд" бойовиків "не взяв до уваги ані вік 63-річного вченого, ані те, що в утримуваного є син-інвалід, який потребує його піклування".
В Україні і по світу неодноразово проходили акції #FreeKozlovsky із вимогою звільнити Ігоря Козловського з полону бойовиків.
А правозахисна організація Amnesty International визнала Ігоря Козловського "в’язнем сумління".
Як відомо, під час звернення до депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи Президент Чеської Республіки Мілош Земан назвав втрату Україною Криму "завершеним справою" і запропонував вирішити питання за допомогою виплат Україні у вигляді нафти чи газу.
Земан також вірить, що у довгостроковій перспективі Росія може стати членом ЄС.
Читайте також: Гра Путіна та Медведчука. Чи буде розблоковано обмін полоненими