Facebook видалив тисячі фейкових акаунтів перед виборами в бундестаг
Соціальна мережа Facebook тісно співпрацювала з німецькою владою, щоб запобігти поширенню недостовірної інформації перед виборами в парламент ФРН.
Про це йдеться в прес-релізі віце-президента Facebook зі зв'язків з громадськістю в країнах Європи, Близького Сходу і Азії Річарда Аллана, повідомляє DW.com.
Соцальна мережа за місяць до виборів в бундестаг заблокувала десятки тисяч фейкових акаунтів в Німеччині.
Для боротьби з поширенням недостовірної інформації напередодні виборів Facebook співпрацював з Федеральною службою з інформаційної безпеки Німеччини (BSI). Компанія провела тренінги з членами бундестагу і кандидатами на виборах з питань інформаційної безпеки.
Між Facebook і BSI був налагоджений канал передачі інформації, стосовно безпеки в контексті виборів до бундестагу.
Крім того, для боротьби з фейковими новинами і для підтримки здорової суспільної дискусії компанія проводила моніторинг публікацій, які полегшують ознайомлення з передвиборними темами з різних точок зору.
Була також використана здатна самостійно навчатись програма, яка скорочувала поширення спаму і матеріалів, в тому числі відео, в яких заголовок спотворював зміст тексту з метою зацікавити користувачів соцмережі, говориться в повідомленні Facebook.
Щоб допомогти німецьким виборцям розібратися в програмах партій, Facebook створив розділ, в якому партії могли представити свої позиції за основними передвиборчими темами.
Якщо користувач в своєму новинному каналі натискав на посилання матеріалу, присвяченого виборам, соцмережа пропонувала йому ознайомитися з поглядами різних німецьких партій з даної теми.
"Дослідження показують, що кількість фейкових новин під час цих виборів була невеликою. Ми багато чому навчилися, і будемо застосовувати отриманий досвід під час наступних виборів", - йдеться в повідомленні Аллана.
При цьому він визнав, що початі зусилля не привели до повного усунення дезінформації в ході виборів в бундестаг, однак вони значно ускладнили її поширення в соціальній мережі.