Російський центр вивіз до РФ нову групу української молоді
З Києва до Великого Новгорода прибула група молодих українських художників.
Про це повідомляється на сайті Російського центру науки і культури в Києві.
За його інформацією, живописці приїхали до міста 16 серпня, вони є учасниками міжнародного мистецького проекту "Три Софії: Софія Київська, Софія Новгородська, Софія Полоцька". У Росії у них будуть "пленери, творчі зустрічі та дискусії".
У центрі заявляють, що разом з українцями подорожують також молоді художники з Білорусі та РФ.
Повідомляється, що проект реалізується Міждержавним фондом гуманітарної співпраці країн СНД за підтримки Росспівробітництва, представництвом якого в Україні є вищезгаданий центр, Міністерства інформації Білорусі, а також Українського фонду культури, і приурочений до 1030-річчя Хрещення Русі.
"Підсумкова виставка буде розгорнута 2 вересня в Софійському соборі в Полоцьку (Білорусь - ред.) і стане одним з головних подій святкувань 1155-річчя цього древнього білоруського міста і 500-річчя білоруського друкарства", - сказано в повідомленні.
На зустрічі з учасниками проекту, що пройшла в російському центрі в Києві, виступив його керівник Костянтин Воробйов.
"Три Софії" - частина великої міжнародної гуманітарної акції "Мінська ініціатива", в рамках якої цього року вже пройшли презентації альманаху молодих поетів Росії, України й Білорусії "Terra poetica", відбулися семінари і творчі дискусії "Особливий театр для особливого глядача", що об'єднали режисерів, драматургів, педагогів і психологів з трьох країн з метою створення нових лялькових вистав для дітей, які страждають вродженими захворюваннями", - розповів він.
Як повідомлялося, 12 серпня Російський центр науки і культури в Києві відправив близько 70 учнів українських шкіл до Москви і Санкт-Петербурга для участі в навчально-освітній програмі Росспівробітництва "Здрастуй, Росія!".
Вивіз українських учнів до РФ викликав обурення у Верховній Раді. Нардеп Наталія Веселова направила депутатський запит у низку українських відомств з вимогою пояснити ситуацію.
Глава СБУ Василь Грицак доручив співробітникам служби розібратися з вивезенням школярів.
У Міністерстві освіти і науки України заявили, що не мають права забороняти подібні ініціативи.
Як відомо, Російський центр науки і культури в Києві є представництвом в Україні Федерального агентства РФ у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці (Росспівробітництво).
1987 року в Україні була створена неурядова доброчинна організація "Український фонд культури". Але зараз, схоже, вона не функціонує - останній допис на її сторінці у Facebook було зроблено ще 2013 року, а телефон не обслуговується.
У березні 2017 року Верховна Рада створила в Україні організацію зі схожою назвою – "Український культурний центр".
Євген Кізілов, УП