Сенат відмовився надати Флінну імунітет в обмін на свідчення про РФ
Комітет з розвідки Сенату США відхилив прохання колишнього радника президента з нацбезпеки Майкла Флінна про надання йому імунітету від судового переслідування в обмін на свідчення про зв’язки з РФ.
Про це пише американське видання The Hill.
Як повідомила журналістка телеканалу NBC News Кейсі Хант, комітет з розвідки Сенату США дав Флінну знати про відхилення його запиту на надання імунітету, принаймні, цього разу.
BREAKING SENATE INTEL: SSCI has let Flynn know they're "not receptive" to his immunity request "at this time," @KenDilanianNBC & I report
— Kasie Hunt (@kasie) 31 березня 2017 р.
Оскільки розслідування триває, це рішення не виключає таку угоду в майбутньому.
Раніше повідомлялося, що у комітету є 20 свідків, яких вони планують допитати та вже визначилися з датами інтерв'ю для п'яти осіб. Серед них зять президента США Дональда Трампа і його радник Джаред Кушнер.
Решта опитуваннь будуть заплановані протягом найближчих десяти днів. За словами голови комітету Річарда Барра, інтерв’ю з Кушнером відбудеться, коли "ми точно знатимемо, про що саме треба питати".
Раніше Флінн сказав ФБР і посадовим особам Конгресу, що згоден дати свідчення про вплив РФ на вибори в США в обмін на імунітет від кримінального переслідування.
Нагадаємо, радник президента США з національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку ввечері 13 лютого після того, як стало відомо, що міністерство юстиції США попередило адміністрацію Трампа в січні, що Флінн ввів в оману посадових осіб адміністрації щодо його комунікацій з російським послом, і що він є потенційно уразливий для шантажу з боку Росії.
Низка конгресменів від Демократичної партії США вимагали провести розслідування дій Майкла Флінна.
Також стало відомо, що демократи вимагали від радника Трампа з нацбезпеки пояснити "гонорари" з РФ.