Телеканал "112 Україна" змінив керівництво
Телеканал "112 Україна" змінив керівника та виконавчий орган з одноосібного на колегіальний.
Як повідомляє Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, 2 березня вона задовольнила клопотання ТОВ "Телерадіокомпанія "112-ТВ" у Києві (супутниковий телеканал "112 Україна") – і внесла відповідні зміни до ліцензії мовника.
До дирекції увійдуть генеральний директор Єгор Бенкендорф, перший заступник генерального директора Василь Сметана і другий заступник генерального директора Юрій Будяк.
Спершу Нацрада помилково повідомила, що власниками телеканалу порівну стали київські товариства з обмеженою відповідальністю "Аріадна ТВ" і "ТВ Вибір", та про зміни в редакційній раді (виключення Романа Савіна і Ольги Зубрицької і введення Віталія Мазурака і Сергія Мішеніна).
Як пояснили "Українській правді" у прес-службі Нацради, ця інформація потрапила до повідомлення з їхньої провини: дані питання на засіданні у четвер не розглядали.
Водночас Нацрада перенесла на наступне засідання розгляд питання переоформлення ліцензій регіональних компаній, що мовлять із логотипом "112 Україна": "Аріадна ТВ", "Лідер ТВ", "Партнер ТВ", "ТВ Вибір" і "Новий формат ТВ".
На засідання, дату якого Нацрада не уточнює, запрошено директорів цих компаній.
Відповідно до заяви, поданої Нацраді у червні 2016 року, у власниках телеканалу значилися ТОВ "Медіа група 112" і ТОВ "Медіа група 112 центр", сказали у прес-службі ради.
Зі свого боку, піар-менеджер каналу "112 Україна" Валентина Райчева заявила УП, що з червня 2016 року й на даний момент власниками ТОВ "ТРК 112-ТВ" є ТОВ "ТВ Вибір" і ТОВ "ТВ Аріадна" – і ці дані нібито були зазначені в заяві до Нацради на переоформлення.
Тоді зі структури власників каналу "112 Україна" вийшли кіпрські компанії Secundiana Media 112 Ltd, Tertiana Media 112 Ltd, Quartiana Media 112 Ltd, Quintiana Media 112 Ltd, Sextiana Media 112 Ltd і Septiana Media 112 Ltd, кінцевим бенефіціаром яких називав себе бізнесмен Андрій Подщипков.
На всіх рівнях лишилися українські юрособи: товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "112-ТВ", "Новий формат ТВ", "Аріадна ТВ", "Партнер ТВ", "ТВ Вибір" і "Лідер ТВ" стали належати одне одному, також до структури власності додалися "Інформаційне агентство "112.юей" і "Інформаційне агентство "112 Україна".
Телеканал "112 Україна" – це група з шести телерадіорганізацій, п'ять мають цифрову ліцензію, одна (ТОВ "ТРК "112-ТВ") – супутникову, уточнила Райчева.
Як відомо, 24 січня 2017 року Національна рада з питань телебачення й радіомовлення вкотре відмовила регіональним компаніям, які мовлять із емблемою "112 Україна", у переоформленні ліцензій у частині зміни програмної концепції мовлення.
"Аріадна ТВ", "Лідер ТВ", "Партнер ТВ", "ТВ Вибір", "Новий формат ТВ", які мовлять у цифровому багатоканальному мультиплексі МХ-5, давно просять переоформити їм ліцензії таким чином, аби вони цілком збігалися з програмною концепцією телеканалу "112 Україна" за супутниковою ліцензією.
Однак такі зміни не відповідають умовам ліцензій регіональних мовників, які вони отримали на конкурсі, пояснювали в Нацраді.
31 січня депутат Сергій Лещенко опублікував план заходів із "захоплення контролю" над каналом "112 Україна" людьми з оточення президента Петра Порошенка – однак його колега Григорій Шверк, який раніше був заступником голови Нацради з питань ТБ і радіомовлення, назвав відповідні роздруківки фейком.
Олена Рощенко, УП