Джелялова викликали на допит у Криму через титри в телеефірі
Учасника національного руху кримських татар Нарімана Джелялова викликали в Центр із боротьби з екстремізмом в анексованому Криму через ефір телеканалу "112 Україна".
У титрах програми восени 2016 року його назвали заступником голови Меджлісу кримських татар – і хтось заявив на нього, пояснив Джелялов журналісту "Крим.Реалії".
"Я був протитрований там як заступник голови Меджлісу. У зв'язку з тим він (заявник у "Центр Е" – ред.) робить висновок, що я є членом Меджлісу, організації забороненої, відповідно, проти мене треба застосувати норми кримінального права Російської Федерації, щодо участі в екстремістському співтоваристві", – сказав він.
"Саме для надання пояснень за цією заявою співробітник Центру з протидії екстремізму викликав мене", – уточнив Джелялов.
Він дав свої свідчення з даного приводу.
Після цього в іншому кабінеті Джелялов дав свідчення щодо контактів із Марленом Мустафаєвим і ще 10 людьми, яких затримали біля дому Мустафаєва.
"Нібито я є в соціальних мережах із кимсь із них другом. У мене просили пояснення, я пояснив, що в мене багато друзів у соціальних мережах і не з усіма з них я особисто знайомий", – сказав активіст.
Джелялов пробув у стінах "Центру Е" 13 березня близько двох годин.
Він не виключає подальших викликів і розглядів.
Речниця Міністерства закордонних справ Мар’яна Беца з приводу допиту Джелялова написала у Twitter: "Триваючі репресії в АРК… Всі факти документуємо для міжн партнерів та судів".
Триваючі репресії в АРК. Допит заступника Меджлісу Н.Джелялова. Всі факти документуємо для міжн партнерів та судів. Світ має знати правду!
— Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) March 13, 2017
Як відомо, 21 лютого вдома у Марлена Мустафаєва на околиці Сімферополя пройшов обшук у справі про демонстрацію "екстремістської символіки". Мустафаєва прийшли підтримати 10 осіб, які знімали хід подій на відео. Усіх цих людей затримали.
Пізніше Мустафаєва заарештували на 11 діб, його соратників – на 5 діб.
У квітні 2016 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу на території анексованого півострова.
Захист Меджлісу подав апеляцію у Верховний суд Росії, однак апеляційна інстанція підтвердила заборону на діяльність цього органу самоврядування як організації.