Freedom House: Україна залишилась "частково вільною країною"
Україна потрапила в розділ "частково вільних країн" в рейтингу "Свобода у світі-2017" Freedom House.
Про це сказав директор представництва Freedom House в Україні Метью Шааф у вівторок в Києві, передає "Інетрфакс-Україна".
"У рейтингу "Свободи у світі-2017" в Німеччині рейтинг України залишився такий же - 3 бали. І країна залишилася в категорії частково вільної", - сказав він.
У своєму звіті організація констатує, що початок 2016 року ознаменувався продовженням внутрішньополітичного протистояння в країні.
Freedom House відзначає, що уряд Арсенія Яценюка досяг прогресу в реформуванні газового і банківського секторів, уряд Володимира Гройсмана продовжив реформування енергетичного сектора, що дозволило скоротити можливості для корупції, а також були прийняті зміни до законодавства в частині судової реформи.
"Не дивлячись на це, протягом року інші заходи по боротьбі з корупцією просувалися низькими темпами", - йдеться в огляді до звіту.
Шааф зазначив, що після загибелі в Києві журналіста Павла Шеремета з'явилася серйозна стурбованість станом безпеки і свободи журналістів.
У ньому також зазначається, що в 2016 році переселенці з Криму і Донбасу як і раніше стикалися з труднощами в отриманні доступу до державних послуг, а за станом на кінець року ситуації з розробкою законодавчої бази і проведенням майбутніх виборів в підконтрольних бойовикам регіонах так і залишилися невизначеними.
"Українська влада не дуже просунулася в питанні виконання вимог, висунутих їй українським суспільством і міжнародним співтовариством в розслідуванні і покаранні за злочини, вчинені в останні місяці правління Віктора Януковича в кінці 2013 – на початку 2014 років, в тому числі в проведенні розслідування і покарання за вбивства протестувальників", - сказано в огляді.
Як відомо, вбивство Павла Шеремета сталося 20 липня в центрі міста на перехресті вул. Франка та Богдана Хмельницького. В результаті підриву автомобіля Шеремет загинув.
У липні Генпрокурор Юрій Луценко назвав основною версією вбивства Шеремета помсту за його професійну діяльність.
Після шести місяців з моменту вбивства Шеремета слідство не визначило основну версію і не надало жодних результатів. Правоохоронні органи лише заявляють, що розслідування триває.
У січні 2017 року нардеп Антон Геращенко заявив, що, на думку слідчих, вбивство журналіста Павла Шеремета і замах на нього було реалізовано з одного і того ж диверсійно-терористичного центру на території РФ.