Побиті "Беркутом" журналісти заявляють, що слідство імітує розслідування
Працівники ЗМІ, які постраждали від рук силовиків під час Майдану заявляють, що правоохоронці лише роблять вигляд, що розслідують справи про побиття журналістів три роки тому, а в неофіційних розмовах говорять, що результатів чекати не варто.
Про це повідомляє прес-служба НСЖУ з посиланням на свідчення учасники тих подій.
Зокрема наводяться свідчення оператора "5 каналу" Івана Наконечного, якого "беркутівці" на Європейській площі штовхали та зламали світло на камері.
"Мені прямо в камеру попала гумова куля і встряла. Техніка вже була непридатна для роботи. Я подзвонив на канал, віддав зіпсовану камеру, мені привезли наступну і ми продовжили знімати", – сказав він.
За словами Наконечного, він ходив із юристами каналу в міліцію, писали заяву, кілька разів був викликаний до прокуратури, але далі цього справа не пішла.
"Я побачив, що все дарма, свою заяву забрав, бо фізично ж постраждалим не був, далі цим продовжували займатися юристи. Але камера досі на експертизі" – сказав він, додавши, що не вірить, що хтось буде покараний.
"Всі силовики були в масках, хто стріляв, я не бачив. А самі ж не зізнаються", - сказав Наконечний.
Також наводяться свідчення журналіста харківського видання "Український простір" Романа Черемського.
"У січні 2014 року в самому центрі Харкова я знімав автобуси із затемненими вікнами, біля яких були бійці "Беркуту". Один із силовиків на мене накинувся і спробував оглушити електрошокером, але чомусь не подіяло, тоді мене затягли в автобус, били по ребрах, вщент розбили камеру, знищили всі записи і викинули з автобуса. Я звертався у правоохоронні органи, але це була імітація діяльності", - сказав він.
За його словами, кілька разів справу хотіли закрити. Він ходив у прокуратуру з вимогою продовжити розслідування.
"У неформальній розмові мені відверто сказали, що в цієї справи немає перспективи. На цьому все і скінчилося, Кримінальне провадження закрили. А потім почалися військові події на Сході, то, звісно, було не до цього. Бо в Харкові вже діялося незрозуміло що", – сказав Черемський.
Зазначає, що тільки серед його колег-журналістів із Харкова у 6 осіб було пошкоджено апаратуру.
Відповідно до зведених даних, які оприлюднює НСЖУ, у січні 2014 року 103 вітчизняні та іноземні журналісти були побиті в Києві та інших містах України. Крім столиці, найбільше нападів було у Дніпрі, Черкасах, Запоріжжі. Також було заарештовано 5 журналістів у Києві і 1 в Запоріжжі. Ще 12 погроз працівникам ЗМІ зафіксовано протягом цього місяця.
Домінують серед усіх цих випадків саме прояви агресії з боку силовиків.
Як відомо, Росія дала громадянство колишньому командиру спецроти спецпідрозділу "Беркут" Дмитру Садовнику і 9 колишнім бійцям спецроти, обвинуваченим у розстрілі 48 активістів Євромайдана на вулиці Інститутській в Києві в лютому 2014 року.
В Святошинському суді розглядається справа щодо колишніх співробітників "Беркута" Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури і Олега Янишевського
Суд продовжив арешт Аброськіна, Зінченка, Маринченка, Тамтури і Янишевського до 17 березня.
Українська правда