Сотні американських морських піхотинців висадились в Норвегії
Вперше з часів Другої світової війни близько 300 американських морських піхотинців висадилися в Норвегії, дратуючи Росію.
Про це пише Reuters.
Хоча висадка американських військ в Норвегії збігається у часі з відправкою кількох тисяч військових США до Польщі, норвезькі чиновники відкидають будь-який зв’язок цієї події з російською загрозою.
Американські війська залишатимуться в Норвегії протягом року.
За словами речника норвезької армії, яка прийматиме морську піхоту США на військовій базі біля міста Тронхейм за 1500 км від кордону з Росією, заявив, що американці вчитимуться вести бойові дії в умовах зими.
"Протягом перших чотирьох місяців вони проходитимуть базове зимове тренування, вони навчаться справлятися з лижами і виживати в арктичних умовах. Це не стосується Росії або поточної ситуації", - заявив він.
Він додав, що у березні морпіхи візьмуть участь у навчаннях Joint Viking, до яких також приєднаються британські війська.
Водночас, у посольстві Росії в Осло не розуміють, для чого американські війська прибули в Норвегію.
"Беручи до уваги численні заяви норвезьких чиновників про відсутність загрози з боку Росії для Норвегії, ми хотіли б зрозуміти, для яких цілей вони так ... бажають збільшити свій військовий потенціал, зокрема, шляхом дислокації американських військ?", - заявили в посольстві.
Прес-секретар норвезького міністерства оборони також повідомив, що прибуття американських морських піхотинців не має ніякого відношення до стурбованості з приводу Росії.
Проте, в 2014 році в інтерв'ю Reuters, міністр оборони Норвегії Іне Еріксен Сорейде заявив, що анексією Криму Росія показала, що має можливість і буде використовувати військові засоби для досягнення політичних цілей.