ГПУ заявляє, що намагається повернути литовські мільйони Лазаренка
В українській Генпрокуратурі заявляють, що інформація про 30 мільйонів доларів колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка в Литві, не стала для них новиною.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник генерального прокурора Євген Єнін.
"Виявлені журналістським розслідуванням OCCRP 30 млн дол США Павла Лазаренка в Литві не стали новиною для Генпрокуратури України, яка активно працює над їх поверненням в Україну протягом останніх півроку", - написав він.
"Зазначені гроші є частиною тих 280 млн дол США, що заарештовані на підставі клопотань американської Феміди в 5 юрисдикціях світу", - додав він.
Єнін додав, що наразі цивільний процес уряд США vs Лазаренко вступив в свою фінальну стадію.
"У взаємодії з американськими партнерами в листопаді та грудні 2016 в Києві було забезпечено допити важливих свідків по справі Лазаренка, включно з колишніми прем'єрами, віце-премєрами та членами Уряду України", - повідомив він, додавши, що у випадку позитивного рішення суду США Україна розпочне процес повернення вкрадених активів.
"Не виключено, що вердикт американського суду буде проголошено вже цього року", - додав він.
Як відомо, Литовське видання 15min.lt виявило в базі даних Центру з дослідження корупції й організованої злочинності (OCCRP) документи, які свідчать, що на рахунку в банку Литви лежать близько $30 млн, пов'язані з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком.
"Американська сага" Лазаренка розпочалася, коли його літак приземлився в аеропорту Кеннеді у лютому 1999 року, коли він втік з України. В той час його розшукувала також Швейцарія.
Лазаренко у 2004 році був засуджений у США за звинуваченням у відмиванні грошей.
Після виходу з в'язниці в листопаді 2012 року, він перебував у центрі ув'язнення Імміграційної та митної поліції США, яка відмовляється сказати, коли випустила його на свободу.
У той час, як Лазаренко перебував у в'язниці, у США набирала обертів справа щодо його активів у офшорах.
Справа Лазаренка налічує величезну кількість томів і існує ризик, що її розслідування затягнеться на роки, вона може потрапити до суду не раніше 2018 року.
Українська правда