Савченко опублікувала списки полонених та зниклих на Донбасі
Нардеп Надія Савченко, яка вела переговори із представниками ОРДЛО, опублікувала списки полонених і зниклих безвісти.
Відповідні списки вона опублікувала у вівторок на своїй сторінці у Facebook.
Савченко заявила, що публікувати списки необхідно для того, щоб людей "можна було знайти".
Вона також написала, що обмін "всіх на всіх" повинен відбутися у три етапи.
"Етап перший: здійснюється обмін по списках, які підтверджує кожна сторона зі свого боку утримуваних полонених. Етап другий: з тих, хто залишився в списках, розшукуються по прихованих в'язницях і підвалах, одною й іншою стороною, всі полонені що залишилися живі. Етап третій: всіх, кого знайти не вдалося визнаються мертвими або безвісті зниклими", - написала вона.
"Після чого починається робота по розшукуванню захоронень, ексгумації, ідентифікації й і перепохованню загиблих", - додала Савченко.
За її словами, є дві категорії обміну.
"Перша категорія це наші військовополонені, що знаходяться на окупованій Росією території Донецької та Луганської областей України. Українською стороною подається запит на 129 людей. Протилежна сторона підтверджує 42 людини", - написала вона.
"Ще Україною розшукується 494 безвісти зниклих. Вони пропорційні обміну на ув'язнених в Україні по списках, які запрошують представники окупованих Росією територій Донецької й Луганської областей України. Від "ДНР" в списках таких людей 524, а від "ЛНР" 377 людей. Частину людей з цих списків українська сторона також підтверджує, приблизно 256. При таких розкладах маємо перший етап обміну підтверджених осіб з обох боків - це 42 на 256", - написала Савченко.
В другій категорії обміну, за її словами, українські політв'язні, що утримуються у російських в'язницях та в окупованому Росією Криму.
"Їх на даний час 44 людини. В Україні у в'язницях теж є російські громадяни, які відбувають покарання за злочини скоєні проти територіальної цілісності України та проти українського народу в період з 2014 по 2016 роки. Їх на даний час 102 особи. Маємо перший етап обміну по другій категорії "всіх на всіх" - це 44 на 102", - написала Свченко.
Як відомо, 7 грудня Савченко зустрілася в Мінську з ватажками бойовиків Захарченком та Плотницьким у присутності представника РФ в мінській підгрупі. Українські учасники про цю зустріч дізналися зі ЗМІ.
Бойовики гальмують процес обміну заручників. У той же час, 26 грудня вони заявили, що готові віддати двох полонених жінок депутату Савченко, яка не є представником України в мінській групі.
Пізніше Савченко також заявила, що продовжить зустрічі з ватажками бойовиків і не виключила, що це може статися в Києві.
В свою чергу представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з вирішення конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко констатувала, що остання заява президента РФ Володимира Путіна свідчить про те, що Росія не готова віддавати заручників.
"Цю мантру слово в слово повторили представники ОРДЛО. Вони не підтверджують наявність у себе 110 заручників, що їх вимагає звільнити СБУ і мінська група, а говорять, що в них утримується вдвічі менше. І вимагають від української сторони негайно передати ОРДЛО 700 осіб і звільнити менше 50", – повідомила вона.
За словами Геращенко, в списку тих, кого вимагають, є вбивці та інші особи, що вчинили найтяжчі злочини, а в списку тих, кого підтверджує ОРДЛО, немає багатьох з тих українців, долі яких нам відомі, їх просто ховають і не дають жодної інформації.
Водночас в СБУ заявили, що мають намір провести роз'яснювальну роботу із позафракційним народним депутатом Надією Савченко щодо її наміру опублікувати списки військовополонених і зниклих безвісти українців.
Українська правда