Гройсман плутано розповів, де візьме кошти на підвищення "мінімалки"
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевняє, що в бюджеті є кошти для підвищення мінімальної зарплати з нового року – і це не призведе до інфляції.
Про це він заявив під час години запитань до уряду у Верховній Раді, відповідаючи на запитання про те, де уряд планує взяти кошти на підвищення мінімальної зарплати.
"Уряд абсолютно професійно підійшов до питання збільшення мінімальної зарплати з 1 600 гривень до 3 200 гривень. І це тільки перший крок. І цей крок відбудеться за рахунок справедливої оцінки праці працівників, за рахунок детінізації, за рахунок справедливості, яку ми відновлюємо, враховуючи економічну ситуацію в країні і можливості державного бюджету", – сказав Гройсман.
"Починають людей лякати верстатами, друкуванням грошей і все інше – я хочу ще раз запевнити: рішення про підвищення зарплати до 3 200 гривень є абсолютно збалансованим і не потребує жодних верстатів, друкування грошей – і не призведе до будь-якого непланового розвитку інфляції в нашій країні", – заявив він.
"Ми вперше за багато років приймаємо рішення, яке дозволить прирівняти мінімальну заробітну плату від 3 200 гривень до реального прожиткового мінімуму. І це крок, який ми робимо для подолання бідності в нашій країні. Вистачить (досить – ред.) людям жити на копійки", – зазначив прем’єр.
"Гроші ці – я відповідально заявляю – в економіці є, і жодного тиску на різні сектори не відбудеться", – наголосив він.
Гройсман зазначив, що в Україні – одна з найнижчих "мінімалок" серед країн пострадянського простору. "Ми маємо це питання виправити і виправимо", – запевнив він.
Прем’єр нагадав, що з 1 грудня влада також підвищує мінімальну пенсію.
"Наступний наш крок – ми працюємо над створенням системи справедливого пенсійного забезпечення. І ми це зробимо", – заявив він.
"Шановні колеги, народні депутати, політики, не лякайте людей, на заводьте їх у стан безвиході. Коли ви говорите про те, що тут підвищать зарплату, а завтра буде інфляція… Не буде! Ситуація буде абсолютно контрольована", – закликав Гройсман.
"А той, хто говорить про те, що це призведе до негативних наслідків – потім хай вийде на цю трибуну, коли люди почнуть отримувати реальну зарплату, і вибачиться перед народом. Годі лякати тим, чого не існує", – додав він.
Прем’єр також запевнив, що є достатньо інструментів для того, щоб "забезпечити економічне зростання". І сподівається на підтримку парламенту.
"Сьогодні люди починають відновлювати виробництво в Україні. Досить бути сировинним придатком інших країн… Маємо виробляти національний продукт в Україні, маємо створювати тут додану вартість – люди мають отримувати роботу і нормальну зарплату", – сказав він.
Олена Рощенко, УП