Геращенко констатує, що прогресу в переговорах щодо Донбасу немає
Представник України у гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко констатує відсутність прогресу в урегулюванні конфлікту на сході України.
"Ми побачили на практиці: 3 дні не стріляють, поки йде саміт у Китаї, для того, щоб продемонструвати, начебто є якісь там "успіхи" – і що ми бачимо останні дні: щодня загиблі, щодня поранені", – сказала вона журналістам, показав "112 канал".
"По гуманітарному аспекту 0 взагалі. 2 звільнених заручників – це ганьба. І жодна пропозиція України не знаходить підтримки. Хто за це несе відповідальність? Всі сторони", – заявила Геращенко.
Вона наголосила, що "Україна тут готова до компромісу, але очевидно, що наші партнери мають так само доєднатися до того, щоб почути Україну".
"Для політичного врегулювання, для виконання політичного блоку (домовленостей – ред.) повинен бути прогрес у без пековому й гуманітарному (блоках). І тут, у гуманітарному блоці, Україна готова до найбільших компромісів", – сказала Геращенко.
"Які це саме компроміси? Напевно, телеканали – не найкращий варіант, де це говорити, але повірте, що ми готові до дуже серйозних компромісів задля звільнення заручників", – додала політик .
Вона зазначила, що від червня немає реакції бойовиків на пропозицію України обміняти 8 затриманих під Широкиним "саперів".
Геращенко нагадала, що бойовики підтвердили, що утримують у своїх тюрмах 45 заручників
"Не можуть живі люди бути прив’язані до політичних моментів, їхні долі. Не можна шантажувати Україну тим, що "мы вам отдадим 45, если вы примете закон об амнистии" чи ви ще щось зробите, – це абсолютно різні речі. І тут, мені здається, має бути дуже чітка позиція і лідерів "нормандського формату", – заявила вона
"Так само в нас є повний регрес, повна відсутність прогресу в питанні доступу міжнародних гуманітарних місій на окуповану територію. Ми півтора роки б’ємося за те, щоби "Червоний Хрест" був долучений до питання пошуку зниклих безвісти, – це 500 людей сьогодні, цивільні і військові. Не допущений "Червоний Хрест" сьогодні", – сказала Геращенко.
За її словами, "час грає проти всіх сторін, тому що зникають свідки, важче стає шукати тих людей, які загинули, або ідентифікувати їхні тіла".
"Тому важливо, щоб у "нормандському форматі" так само жорстко було поставлено питання допуску "Червоного Хреста" до пошуку зниклих безвісти", – вважає Геращенко.
"Українська сторона планує під час візиту міністрів закордонних справ "нормандського формату" пана Штайнмаєра й пана Еро ставити безпекові й гуманітарні питання як пріоритетні, і питання звільнення заручників – як таке, яке потребує швидкого прогресу", – повідомила вона
"Також ми будемо наполягати на тому, щоб 21 вересня в Мінську це було пріоритетне питання і на тристоронній контактній групі – і щоб воно не розтягувалося серед 40 питань", – додала Геращенко.
За офіційними даними СБУ станом на 14 вересня, на сьогодні у заручниках бойовиків перебувають 112 осіб – цивільні і військові, сказала вона.
Олена Рощенко, УП