ГПУ: Шепелєв з 2014 року працює на ФСБ
Генпрокуратура стверджує, що розшукуваний екс-депутат від БЮТ Олександр Шепелєв, у екстрадиції якого відмовила Росія, з 2014 року працює на Федеральну службу безпеки цієї країни.
Про це йдеться у прес-релізі ГПУ.
У документі повідомляється, що 18 липня генпрокуратура Росії прислала до ГПУ відмову екстрадувати Шепелєва, не пояснивши підстав.
"Водночас, у ході досудового розслідування отримано документи, які вказують на справжні мотиви вказаної відмови в екстрадиції О. Шепелева, а саме підтверджують те, що останній з 2014 року є гласним співробітником Федеральної служби безпеки Російської Федерації та виконує покладені на нього співробітниками вказаної спецслужби завдання", – повідомляє відомство.
В ГПУ додали, що надіслали в Росію запит з проханням пояснити відмову видати екс-депутата, однак відповіді досі не отримали.
Крім того, 5 серпня Головна військова прокуратура надіслала до Печерського суду клопотання про дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо Шепелева, в разі задоволення якого обвинувальний акт у найкоротші строки буде передано до суду для заочного засудження.
Як відомо, раніше джерела "Українських новин" заявили, що Шепелєв погодився свідчити у Росії проти українських політиків, зокрема – проти Юлії Тимошенко. За це його звільнили з СІЗО.
У понеділок про звільнення Шепелєва повідомив екс-глава Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький.
Шепелєв у ніч на 6 липня 2014 року втік разом з конвоїром з лікарні швидкої допомоги, де перебував на лікуванні після екстрадиції та утримувався під вартою.
Справу проти екс-нардепа було порушено в 2012 році. Шепелєва звинувачували в причетності до розкрадання коштів "Родовід Банку" на суму більше 220 млн грн за часів прем'єрства Юлії Тимошенко, а також в участі спільно з бізнесменом Павлом Борульком в організації розкрадання держкоштів рефінансування Нацбанку на суму 315 300 000 грн у березні-травні 2009 року.
Згодом МВС України повідомило, що Шепелєв знаходиться в міжнародному розшуку за підозрою в замаху на вбивство і розкраданні коштів.
Його затримали у Росії у березні 2015 року, після чого російський суд прийняв рішення екстрадувати його в Україну, однак екстрадиція так і не відбулася.
Окрім того екс-депутат фігурував у справах щодо вбивства глави наглядової ради "АвтоКразБанку" Сергія Кириченка у січні 2003 року та щодо замаху на життя колишнього акціонера "Родовіда" Сергія Дядечка.
Шепелєв двічі обирався до парламенту за списками БЮТ, але в 2010 році був виключений з фракції і перейшов у фракцію Партії регіонів, звідки все ж згодом вийшов. На парламентських виборах 2012 року балотувався по мажоритарному округу № 13 (Вінницька область) як самовисуванець, однак посів лише 7-е місце.
Наприкінці березня 2014 року Шевченківський райсуд Києва обрав для Шепелєва запобіжний захід у вигляді двомісячного арешту.