У справі про розстріл Майдану суд допитав волонтера-медика

Четвер, 4 серпня 2016, 13:45

Святошинський районний суд міста Києва проводить допит потерпілого волонтера "Червоного Хреста" Романа Котляревського в рамках кримінального провадження щодо п'яти колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут".

Засідання суду в четвер проводить головуючий суддя Сергій Дячук, повідомляє "Укрінформ".

В залі суду присутні 5 підозрюваних, адвокати, прокурори, а також представники потерпілих.

"Я отримав поранення приблизно о 9:30. Місце - між готелем "Україна" і виходом із метро "Хрещатик", якщо підніматися вверх, то праворуч по стороні готелю "Україна" чітко посередині тротуару", - сказав потерпілий волонтер Котляревський.

Він зазначив, що не є експертом-балістом, але переконаний, що в нього стріляли з сектора від банку "Аркада".

"Тому що в той час, коли мене було поранено, я стояв обличчям до проїжджої частини, тобто правим боком якраз вгору по вулиці Інститутській, і куля входила в тіло трошки зверху по діагоналі до тазової кістки і пройшла вниз. Сектор досить великий, але звідки саме був здійснений постріл, я не можу сказати", – наголосив Котляревський.

Волонтер також зазначив, що під час розгортання трагічних подій на Майдані був одягнутий у помаранчеву куртку зі світловідбиваючими смугами і червоними хрестами, у синіх джинсах, а на голові мав білий шолом з червоними хрестами. Він мав при собі рюкзак чорного кольору, в якому були перев'язочні матеріали та медикаменти.

"Це уніформа загону швидкого реагування товариства "Червоного Хреста України", – підкреслив він і додав, що коли був на вулиці Інститутській, хтось з протестувальників вигукнув, щоб медики йшли до поранених людей для надання їм медичної допомоги, при цьому кажучи, що правоохоронці начебто по них стріляти не будуть", - сказав він.

Як повідомлялося, суд 17 травня розпочав розгляд по суті справи проти п'ятьох колишніх "беркутівців": Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського.

Їх обвинувачують у розстрілі активістів Євромайдану на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року.

Колишні бійці спецпідрозділу "Беркут" не визнають власної вини за жодним з пунктів.

Усього, як пояснив прокурор Генеральної прокуратури Яніс Сімонов, вдалося ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській, з них 20 перебувають у розшуку.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули.

За даними Міністерства внутрішніх справ, із 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов'язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

"Українська правда" у Threads

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: