Клих просить Гройсмана прискорити процес повернення політв'язнів
Українець Станіслав Клих, засуджений Верховним судом Чечні за звинуваченням в участі в першій чеченській війні на боці Ічкерії, звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням прискорити процес повернення політичних в'язнів українців, переслідуваних у Росії.
Про це пише Радіо Свобода.
"Прошу вас вжити заходів до прискорення переговорного процесу, щодо обміну осіб, які незаконно, всупереч всім нормам міжнародного права, утримуються в місцях позбавлення волі в Російській Федерації", - написав Клих в листі, опублікованому заступником міністра юстиції України Сергієм Пєтуховим.
Ув'язнений також попросив поліпшити умови утримання: передати в камеру телевізор, забезпечити доступ до ЗМІ.
В кінці липня 2016 року Станіслава Клиха і засудженого у тій самій справі Миколу Карпюка відвідали в СІЗО Грозного співробітники консульської служби України.
"Здоров'я в обох в порядку, тільки Стас виглядав блідим, зате був спокійний. До нього є претензії з поведінки з боку керівництва ізолятора, але дисциплінарних заходів поки не застосовують", - розповів консул Олександр Ковтун.
"Всі заявлені мною клопотання про призначення стаціонарної психіатричної експертизи відхилені, тепер в СІЗО кажуть, що можуть притягнути його до відповідальності як за псування майна, так і за образу представника влади, тобто за статтею 319 КК", - розповіла адвокат Клиха Марина Дубровіна.
В даний час відносно Станіслава Клиха порушено ще одну справу - про образу учасників судового процесу. Воно було заведено за ініціативою державного обвинувача, який вважає себе ображеним словами українця.
Як повідомлялося, в травні 2016 року Станіслав Клих і Микола Карпюк були засуджені Верховним судом Чечні на 20 і 22,5 року ув'язнення відповідно. Українці не визнають провини, заявляють, що ніколи не були в Чечні, були захоплені російськими силовиками незаконно і піддалися тортурам під час слідства.
У червні міністерство юстиції України направило в Російську Федерацію запити на видачу громадян України Станіслава Клиха і Миколи Карпюка.