Суд в Криму відмовився прийняти скаргу Чийгоза щодо режиму відеозв'язку
Підконтрольний Росії Верховний суд Криму відмовився прийняти скаргу захисту арештованого заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза на постанову щодо участі підсудного у засіданні відеоконференцзв'язком.
Про це повідомляє у вівторок адвокат Чийгоза Микола Полозов, який тепер має намір подавати касаційну скаргу на судову відмову, інформують "Крим Реалії".
"Скаргу захисту на режим відеоконференції суд незаконно не прийняв. Оскаржуватимемо в касацію", – повідомив Полозов у соцмережах.
За інформацією адвоката, постанову видали перед початком засідання 2 серпня.
"Дуже бояться Чийгоза в залі суду", – прокоментував рішення суду Полозов.
Судьи заявили, что никто не препятствует доступу граждан к суду над Чийгозом. И отказали в удовлетворении его ходатайства. #FreeChiygoz
— Николай Полозов (@nikolai_polozov) 2 серпня 2016 р.
Аудиозапись судьи тоже отказались вести. #FreeChiygoz
— Николай Полозов (@nikolai_polozov) 2 серпня 2016 р.
2 серпня в Сімферополі підконтрольний Росії Верховний суд Криму почав розглядати по суті "справу 26 лютого" щодо одного з фігурантів – Ахтема Чийгоза. За рішенням суду, засідання відбувається шляхом відеоконференції, проте через збої була оголошена двогодинна перерва.
20 липня суд на закритому засіданні розділив "справу 26 лютого" на дві: окремо – щодо Ахтема Чийгоза, і окремо – щодо інших фігурантів процесу.
Як відомо, після анексії Криму Росією на півострові почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь у мітингу прихильників територіальної цілісності України, яким протистояли активісти партії "Русское единство", якою керував на той момент нинішній глава Криму Сергій Аксьонов.
Правозахисний центр "Меморіал" у Росії визнав політв'язнями фігурантів "справи 26 лютого", яких утримують під вартою – Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі.