В "Укроборонпрому" є три версії причин вибуху на Сумщині
Комісія з фахівців "Укроборонпрому" попередньо виокремила 3 найвірогідніші версії причини вибуху на випробувальній станції у Сумській області.
Про це поінформували фахівці "Укроборонпрому" з місця події, повідомляється на сайті компанії у п’ятницю.
"Розглядається 3 версії: самодетонація снаряду через зміну хімічних властивостей речовини протягом його зберігання; наявність стороннього вибухонебезпечного предмета, який спрацював в момент проведення підготовчих робіт; порушення правил безпеки під час виконання робіт працівниками", – повідомили вони.
Як відомо, 28 липня j 17^05 у Кролевецькому районі Сумської області на території випробувальної станції №2 Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів, що входить до складу ДК "Укроборонпром", при розвантаженні боєприпасів, які були привезені для утилізації, стався вибух одного з них.
У результаті загинули три людини, включаючи представника НАТО. Ще двоє отримали тілесні ушкодження – їх доправили до шпиталю, зараз їхній стан стабільний.
За дорученням президента України сім’ям загиблих нададуть допомогу.
Військова прокуратура Сумського гарнізону здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вибуху за ч.2 ст.273 КК України – "порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах, що спричинило загибель людей".
Як уточнює "Укроборонпром", роботи з утилізації боєприпасів проводили в рамках тристороннього договору між Державним підприємством "Укроборонсервіс", що входить до складу ДК "Укроборонпром", NSPA (Агентство НАТО з технічного обслуговування і постачання) та Міністерством оборони України
Утилізацію здійснює Науково-дослідний інститут хімічних продуктів, що проводить такі роботи з 1996 роки, а з 2013 року співпрацює з Агентством НАТО.
За останні три роки підприємство утилізувало близько 5 тисяч тон боєприпасів. З 2002 року, відповідно до укладених домовленостей, утилізовано 73 тисячі тон боєприпасів.
"Нині головна задача "Укроборонпрому" – з’ясувати причину події та унеможливити такі випадки у майбутньому", – заявляють у держконцернні.
"Боєприпаси, що й досі зберігаються на складах, вичерпують строк своєї придатності, саме тому Концерн вкотре звертається до профільних відомств з проханням сприяти якнайшвидшому розгортанню власного вітчизняного виробництва сучасних боєприпасів, задля постачанню до військ безпечної та ефективної зброї", – додають там.