Ердоган оголосив надзвичайний стан в Туреччині
У Туреччині на три місяці введено надзвичайний стан.
Про це повідомляє агенство "Анадолу".
"Президент Ердоган оголосив про введення надзвичайного стану строком на три місяці відповідно до статті 120-ї Конституції з метою якнайшвидшого усунення всіх чинників терористичної організації, яка здійснила спробу держперевороту", - сказано в повідомленні.
"Цей захід ні в якій мірі не спрямована проти демократії, прав і свобод. Навпаки, її мета полягає в тому, щоб захистити і зміцнити ці цінності", - заявив глава турецького держави.
"Мета оголошення надзвичайного стану полягає в здійсненні активних і прискорених заходів, спрямованих на усунення загрози проти демократії, правової держави, прав і свобод наших громадян", - заявив Ердоган.
Як пише DW. com.,під час надзвичайного стану, згідно з турецькою Конституцією, обмежуються основні права громадян. Президент керує країною, видаючи декрети. Крім того, кабінет міністрів Туреччини може вводити комендантську годину та забороняти мітинги та демонстрації. Крім того, друковані ЗМІ можуть виходити тільки за наявності офіційних дозволів, а джерела аудіо- та візуального мовлення мають контролюватись державою.Розширюються підстави конфіскації транспортних засобів та об'єктів власності.
Як відомо, в ніч на суботу прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим заявив, що Туреччина зіткнулася зі спробою повстання армії.
Група військових в Туреччині заявила, що взяла під контроль країну.
Водночас президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав турецький народ вийти на вулиці і в аеропорти, які були закриті для прийому літаків.
За кілька годин стало відомо, що уряд Туреччини контролює ситуацію в країні.
Прем'єр-міністр Туреччини звинуватив в організації спроби військового перевороту опозиційного мусульманського проповідника Фетуллаха Гюлена.
Під час путчу загинули 265 осіб: 104 військові, решта цивільні. Понад 2800 солдатів, причетних до організації заворушень, заарештовані.
За останніми даними, після спроби військового перевороту у ніч на 16 липня, у Туреччині заарештовані близько 6 тисяч осіб. Понад 50 тисяч держслужбовців звільнені або відсторонені від служби. Серед них тисячі суддів та прокурорів.