Bellingcat: Докази Росії у справі щодо MH17 — підробка

Субота, 16 липня 2016, 02:36

Група журналістів-розслідувачів Bellingcat оприлюднила новий звіт про катастрофу "Боїнга-777" Малазійських авіаліній на сході України.

У звіті зібрані результати двох років досліджень Bellingcat, присвячених катастрофі, що сталася 17 липня 2014 року.

Команда Bellingcat попросила експертів з різних галузей знань проаналізувати різні речові докази, пов'язані з загибеллю MH17.

Особливий інтерес представляє робота доктора Джеффрі Льюїса, директора Програми нерозповсюдження озброєнь в Східній Азії Інституту Міжнародних досліджень Міддлбері, розташованого в Монтереї.

Доктор Льюїс вивчив різні зображення, пов'язані з MH17, і прийшов до висновку, що супутникові знімки, опубліковані Міноборони Росії 21 липня 2014 року, які нібито повинні були доводити причетність України до авіакатастрофи, були значно відредаговані (зокрема, на зображення були вставлені установки "Бук" та хмари).

У той же час на зображеннях установки "Бук", з якої, як вважається був зроблений постріл, і ймовірне зображенні сліду ракети "Бук" не має ознак цифрового редагування.

Цей експертний аналіз, а також на власний аналіз Bellingcat демонструють, що супутникові знімки, надані Міноборони РФ 21 липня 2014 року, явно були спробою представити світовій громадськості неправдиві відомості про загибель MH17.

Команда Bellingcat вважає, що "Бук" був доставлений на територію Донбасу з Росії військовими 53-й зенітно-ракетної бригади.

Вранці 17 липня 2014 року "Бук 332" виїхав з Донецька на трейлері, попрямувавши на схід по контрольованій сепаратистами території. У першій половині дня він досяг міста Сніжне.

Далі він продовжив рух своїм ходом, виїхавши на південь міста, звідки було випущено ракету.

Потім "Бук 332" був знятий на відео вранці 18 липня 2014 року, коли він прямував на схід по контрольованому сепаратистами Луганську в напрямку російського кордону.

21 липня 2014 року Міністерство оборони Російської Федерації оприлюднило неправдиву і сфабриковану інформацію. Зокрема, МО РФ збрехало про відхилення MH17 від курсу, помилково інтерпретувало дані радара, збрехало про місце зйомки відео, знятого в Луганську 18 липня 2014 року, а також неправильно датувати і значно відредагувало супутникові знімки.

Пізніше компанія "Алмаз-Антей", яка виробляє "Буки", представила дані, що не відповідають словам свідків або будь-якій іншій інформації з відкритих джерел.

У той же час Міністерство закордонних справ Російської Федерації у відповідь на прохання представити свої дані про долю MH17 представило виключно докази, "запозичені" з постів у блогах.

Як відомо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 в Донецькій області.

Загинули 298 осіб, що перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: