Обвинувачений у справі про теракт в Харкові попросив собі в адвокати підозрюваного в тероризмі
Один з обвинувачених у справі про теракт, який стався 22 лютого 2014 року поблизу Палацу Спорту в Харкові, Віктор Тетюцький на суді в четвер заявив клопотання про допуск до справи ще одного адвоката - Вадима Устінченка.
Про це повідомили кореспонденту агентства "Інтерфакс-Україна" в прес-службі прокуратури Харківської області в четвер.
"Новим захисником повинна була стати людина, яка зараз також перебуває в СІЗО. За попередньою інформацією, цей захисник звинувачується відразу за кількома статтями: розбій, викрадення авто, участь у терористичній групі", - зазначив співрозмовник агентства.
За його словами, суд відмовив Тетюцькому в задоволенні його клопотання, оскільки не були надані всі необхідні документи, що підтверджують те, що Устінченко готовий і має право захищати Тетюцького.
Як пояснив адвокат потерпілих Олег Головков, суду були надані лише письмова заява Тетюцького і профайл Устінченка з реєстру адвокатів України.
"Не було документа, що підтверджує готовність захищати обвинуваченого, тобто договору з Тетюцьким", - сказав Головков.
Він повідомив, що має намір подати запит, чому Устінченку не призупинили або анулювали адвокатську ліцензію як людини, підозрюваної в тяжкому злочині. Він заявив, що постраждалі розцінюють клопотання Тетюцького як спосіб затягнути розгляд справи.
У свою чергу адвокат Тетюцького Дмитро Тихоненков вважає, що його підзахисний лише скористався своїм правом на захист.
"Згідно із законом він має право (скористатися послугами до 5-ти адвокатів). Так, практики такої (залучення в якості адвоката у кримінальній процес підозрюваного по іншій справі) в Україні поки немає, але ми не бачимо жодних перешкод в тому, що людина перебуває в СІЗО. З точки зору презумпції невинності він є невиннуватим. І те, що вінперебуває в СІЗО, не означає, що він не може надавати правову допомогу в іншій справі", - сказав Тихоненков.
За його словами, до наступного засідання він зі своїм підзахисним планують підготувати документи, необхідні для допуску Устінченка до справи в якості ще одного адвоката.
На засіданні в четвер суд продовжив арешт обвинувачених ще на 60 днів. Наступне засідання призначене на 25 липня.
Як повідомлялося, 22 лютого 2014 року поблизу Палацу спорту в Харкові під час формування колони для проведення ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. В результаті теракту загинули двоє людей (в т.ч. і один з координаторів місцевого Євромайдану Ігор Толмачов), були поранені 11 осіб. Згодом двоє померли в лікарні.
За фактом вибуху в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено інформацію про порушення кримінальної справи за ст.258 Кримінального кодексу України (теракт). Розслідування доручено СБУ за підслідністю.
26 лютого 2014 року в рамках антитерористичних заходів співробітниками Служби безпеки України затримано трьох жителів області за підозрою в здійсненні теракту 22 лютого.
Всім трьом оголошено підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України.
22 квітня 2014 року обвинувальний акт був направлений у Фрунзенський суд Харкова.