Якщо #Кримненаш: Russia Today показав, як робити фейкові новини
Російський телеканал Russia Today, відомий своїми пропагандистськими і фейковими сюжетами, записав ролик про те, що б було, якби Росія не анексувала Крим.
Ролик присвячений дню Росії і знятий повністю в дусі каналу, який не раз викривали в брехні.
Так, головні герої ролика – дід та онук дивляться нібито новини про події в Криму.
На думку авторів ролика, якщо б Росія не захопила Крим, то там би спалювали людей, націоналісти "Правого сектора" вбивали б російськомовних, Україна і Грузія почали б війну "проти Абхазії і Південної Осетії", а кримчан змушували б воювати проти РФ, незгодних би садили у в'язниці.
"В Сімферополі в результаті пожежі у будівлі Палацу профспілок загинуло понад 40 учасників кримського Антимайдану", - йдеться в сюжеті.
Дід та онук при цьому дивляться телевізор зі здивованими очима і переживанням.
"До Криму прибув черговий поїзд з українськими націоналістами. Бойовики "Правого сектора" патрулюють вулиці і б'ють будь-кого, хто розмовляє російською", - продовжує диктор вигаданих новин.
У фантазіях російських телевізійників мером Севастополя став би Михайло Саакашвілі.
"Україна і Грузія почали військову операцію проти Абхазії і Південної Осетії <...> Кримчан відправляють воювати проти Росії, незгодних військові трибунали засуджують до тюремного ув'язнення", - говорить диктор новин.
Картинка супроводжується уривками виступів колишнього прем'єра Арсенія Яценюка і секретаря РНБО України Олександра Турчинова, Михайла Саакашвілі, в кадрі присутній президент Порошенко.
Наприкінці ролика онук, одягнений у камуфляжну форму з георгіївською стрічкою, прощається з дідом і йде, мабуть, воювати проти озвірілих українських націоналістів, дід в сльозах залишається вдома один.
Наприкінці з'являється напис "Ми раді розповідати інші новини", потім йдуть кадри свята на вулиці Криму з російськими прапорцями.
Ролик можна назвати підручником зі створення фейкових новин, якими славиться телеканал Russia Today.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій.
Після анексії півострова до Криму заборонено в'їзд лідерів кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову, проти них в РФ порушено кримінальні справи, в'їзд до Криму заборонено також ряду активістів і журналістів, незгодних з анексією.
Однією з найгучніших справ проти незгодних з окупацією Криму Росією є "справа Олега Сенцова", в результаті якої у російських в'язницях опинилися кримчани, громадяни України, режисер Олег Сенцов, Геннадій Афанасьєв, Олександр Кольченко, Олексій Чірній.
У Криму стали масовими затримання і арешти кримських татар.
Міжнародні організації заявляють про порушення прав людей у Криму та утиски свободи слова.
Тетяна Кусок, УП