У Меркель розповіли, як обговорюють поліцейську місію на Донбас
Питання відправлення на Донбас поліцейської місії обговорюється на різних рівнях і поки що залишається не вирішеним.
Про це заявив спеціальний уповноважений Федерального уряду Німеччини з питань головування в ОБСЄ та координатор міжгромадської співпраці з Росією, Центральною Азією і країнами Східного партнерства Гернот Ерлер, пише "Укрінформ".
"Щодо цього триває дискусія, вона ще не закінчена, рішення ще не готове. Дискусія, мабуть, ще триватиме певний час", - сказав Ерлер.
За його словами, на політичному рівні представлені "пропозиції української сторони і коментарі російської сторони".
Він розповів, що також тривають переговори про те, як взагалі організувати таку поліцейську місію: якою вона повинна бути за чисельністю, як повинен бути налагоджений її зв'язок зі звичайною поліцією на місцях.
Немає єдності думки і в тому, що стосується кількості поліцейських, говорить Ерлер.
За його словами, є, наприклад, пропозиція про 500 поліцейських.
"А Україна на конференції з безпеки в Мюнхені висунула ідею про місії в 5 тисяч", - сказав він.
"Це немислимо важко, оскільки це повинні бути фахівці, люди, які мають військову освіту та досвід. Для поліцейської місії також потрібні добре підготовлені люди. Тому ця пропозиція просто нереалістична", - коментує Ерлер запит Києва.
"Є міркування створити поліцейську місію, яка може бути певним чином озброєна, однак це не місія ОБСЄ, а інша, але пов'язана з ОБСЄ, під її егідою", - додав він.
Відповідаючи на питання про те, чи справді російська сторона погодилася з тим, щоб співробітники місії могли мати при собі особисту зброю (пістолети), Ерлер пояснив, що ця згода "дуже обмежена".
"Путін висловився в тому дусі, що пістолети можуть мати при собі лише люди, що знаходяться безпосередньо на лінії розмежування, де ситуація найбільш небезпечна; там частина поліцейських може бути озброєна", - розповів німецький політик.
Але, якщо ми говоримо про забезпечення безпеки на місцевих виборах, "на це немає згоди Росії", - наголосив він, зауваживши, що така поступка з боку Москви не стала "занадто великим кроком вперед" і не дає підстав говорити про те, що сторони стоять на порозі згоди.
Як відомо, президент Петро Порошенко заявляє, що запровадження поліцейської місії на Донбасі уже схвалено під час переговорів у "нормандському форматі" на найвищому рівні.