Добувальники піску розповіли, як платили хабарі "діамантовим прокурорам"
Представник компанії "Гідроекоресурс" на прізвище Баранович стверджує, що його компанія і компанія "Чистий грунт" заплатили $200 тисяч хабара "діамантовим прокурорам" для припинення незаконних, за його словами, перевірок.
Про це він заявив у понеділок під час судового засідання у справі екс-заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна та екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, повідомляє УНІАН.
"У квітні 2015 року ми зрозуміли, що всі юридичні засоби для захисту підприємства вичерпані, оскільки перевірки не припинялися, а прокуратура на скарги не реагувала, тому почали шукати варіанти вирішення проблеми", – сказав він.
За словами Барановича, на зборах засновників підприємства пролунала пропозиція звернутися до ГПУ, щоб вирішити питання, оскільки в ній в одного із партнерів є знайомі. Він додав, що з часом керівництву підприємства була названа сума "для вирішення питання" – 200 тисяч доларів.
Баранович зазначив, що виплата проходила в три етапи. На першому етапі було сплачено 50 тисяч доларів для розблокування і зняття охорони з об'єкту, ще 100 тисяч передбачалося сплатити за закриття кримінальних справ, повернення документації, а ще 50 тисяч доларів мали бути передані після завершення вище названих процедур.
Він також заявив, що підприємство начебто займалося не видобутком піску, а "чисткою дна водоймищ", проте під час чисельних перевірок ніхто з перевіряльників не хотів дивитися документів.
"Я такі дії перевіряльників органів і прокуратури розцінюю як спробу спеціально знищити підприємство", – заявив Баранович.
Як відомо, Шапакіна і Корнійця звинувачують в отриманні багатомільйонних хабарів, у тому числі – за "кришування" незаконного видобутку піску вказаними компаніями у селі Погреби Броварського району під Києвом.
Прокурори це заперечують і стверджують, що боролися з цим видобутком і через це постраждали.