Бальцерович та Міклош розповіли про реформи, необхідні Україні
Співголови Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Лєшек Бальцерович та Іван Міклош назвали ключові реформи, які необхідно провести в Україні найближчим часом.
"Починається економічне зростання і він буде тривати, якщо будуть продовжуватися реформи", - сказав Бальцерович на брифінгу в адміністрації президента 5 травня.
За його словами, ключовим завданням для української влади є проведення реформ для зміцнення стабільності фінансів, бюджету та економіки, подальшого економічного зростання, для боротьби з корупцією і реформа децентралізації.
Також Бальцерович згадав важливість поліпшення умов для ведення бізнесу, зростання конкуренції, дерегуляції та приватизації держпідприємств.
"Державна власність - це влада політики над підприємствами. Це завжди смутно закінчується, з втратами. Це не тільки українська специфіка, це всюди відбувається. І щоб зміцнити економічне зростання, потрібно зміцнити бюджет, щоб не було ніяких втрат", - сказав він.
У свою чергу Іван Міклош зазначив, що для України важливо встановити макроекономічну стабільність, без чого не буде економічного зростання і поліпшення життя українців. Він зазначив, що за останні 2 роки було багато зроблено.
"За останні два роки після Майдану було зроблено реформ більше, ніж за 22 роки до цього. Але з іншого боку потрібно сказати, що потрібно зробити ще більше, ніж було зроблено за ці два роки", - сказав він.
Міклош зазначив, що зараз дуже важливо провести судову реформу і реформу прокуратури, побороти корупцію, почати процес приватизації держпідприємств.
"Коли ми говоримо про приватизацію, потрібно сказати, що за останні два роки майже нічого не було зроблено і необхідно прискорити цей процес", - сказав він.
Міклош додав, що на сьогоднішній день проведення реформ - це скоріше політична, ніж технічна проблема.
Він зазначив, що для проведення реформ дуже важливо мати гарну комунікацію, "лідерство реформ та власність реформ".
"Найбільша загроза реформ і успішного майбутнього України - це популізм", - зазначив він і підкреслив, що популізм не пропонує рішення і служить не суспільству, а інтересам окремих особистостей.
При цьому Міклош підкреслив, що у нинішнього уряду - уряду Володимира Гройсмана - не є достатньо "лідерства власності реформ".
"Також ще варто покращити комунікацію", - додав Міклош.