Комітет захисту журналістів шокований Аваковим і написав Порошенку
Комітет захисту журналістів шокований ставленням українських високопосадовців до оприлюднення сайтом "Миротворець" списків із даними журналістів, акредитованих на підконтрольній бойовикам "ДНР" території.
Про це йдеться у відкритому листі організації до президента України Петра Порошенка від 24 травня.
Комітет захисту журналістів, який базується у Нью-Йорку, вважає, що такі дії "Миротворця" слід було засудити.
"Ми стурбовані, що українські чиновники, в тому числі депутат Антон Геращенко і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков високо оцінили публікацію списку…", – йдеться у листі, підписаному виконавчим директором Комітету захисту журналістів Джоелем Сімоном.
"Ми шоковані тим, що Аваков, який як міністр внутрішніх справ відповідає за розслідування інциденту і захист журналістів, похвалив сайт і звинуватив журналістів через реєстрацію у сепаратистів", – говориться у документі.
Комітет захисту журналістів вітає те, що прокуратура розпочала розслідування щодо сайту "Миротворець", і закликає завершити його.
"Ми закликаємо Вас підтримати це розслідування", – звертаються захисники журналістів до президента, нагадуючи, що обов’язок влади – забезпечити свободу слова і захист журналістів.
"Ми вважаємо, що це особливо терміново, бо "Миротворець" продовжує публікувати особисту інформацію журналістів", – наголошує Комітет захисту журналістів.
"Ми закликаємо Вас засудити безпідставні і згубні звинувачення (на адресу журналістів – ред.), опубліковані "Миротворцем", і публічно роз’яснити, що українське МВС віддане захисту журналістів та затриманню осіб, відповідальних за погрози їм", – просять також Порошенка.
Як відомо, сайт "Миротворець" опубліковував списки журналістів, які отримали "акредитацію" від представників так званої "ДНР", аби мати можливість працювати на окупованій території України.
Після осуду і критики сайт "Миротворець" заявив про закриття, але потім вирішив продовжити роботу.
Більше того, 24 травня на "Миротворці" оприлюднили черговий перелік журналістів із їхніми даними.
Список, оприлюднений "Миротворцем", відповідає переліку журналістів іноземних ЗМІ, акредитованих при Міністерстві закордонних справ Росії станом на квітень 2016 року.
"Радіо Свобода", "Українська правда"