Правозахисники засудили публікацію "Миротворцем" даних журналістів

Понеділок, 16 травня 2016, 12:51

Представники "Харківської правозахисної групи" вважають невиправданою публікацію сайтом "Миротворець" особистих даних журналістів, акредитованих у так званій "ДНР" і "ЛНР".

Про це йдеться у повідомленні на сайті групи.

"На нашу думку, опублікування такої інформації на сайті "Миротворець" не є виправданим з погляду привернення суспільного інтересу до цього факту. Такі дії порушують право на приватність фігурантів цього списку, оскільки інформація була отримана не з відкритих джерел, що передбачало згоду на її оприлюднення, а з невідомого джерела. Відтак, це є підставою для вимоги вилучити зазначену інформацію та відновити порушене право на приватність", – заявили у групі.

Правозахисники вважають, що фігуранти списку, який містить 4068 імен, мають право вимагати видалення своїх особистих даних через суд.

У той же час група додала, що підтримує діяльність волонтерів "Миротворця" у плані публікації особистих даних терористів, взятих з відкритих джерел, а також розуміє необхідність порушення ними митного та іншого законодавства при завезенні в країну обладнання для бійців АТО.

"Метою було зупинити агресора, максимально захистити й підтримати тих, хто чинить опір злочинцям, яких озброїла та заслала на територію України Російська Федерація", – нагадали правозахисники.

Як відомо, сайт "Миротворець" опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих в так званих "ДНР/ЛНР". У цій базі даних міститься 4068 імен.

Журналістська спільнота, представники Євросоюзу, омбудсман Валерія Лутковська висловили обурення такими діями.

Лутковська закликала СБУ та МВС вжити заходів для блокування доступу користувачів на території України до цього інтернет-ресурсу.

У середу прокуратура Києва почала розслідування відносно публікації на сайті "Миротворець".

13 травня проект "Миротворець" оголосив про своє закриття.

Українська правда