У Росії нацгвардія зможе застосовувати силу без попередження
Представники нацгвардії Російської Федерації зможуть перевіряти документи й затримувати громадян, а також в окремих випадках застосовувати зброю без попередження.
Це передбачено в законопроекті, внесеному до Держдуми РФ президентом Росії, пише "Коммерсант".
"Військовослужбовець військ національної гвардії має право не попереджати про свій намір застосувати фізичну силу, спеціальні засоби чи вогнепальну зброю, якщо зволікання в їх застосуванні створює безпосередню загрозу життю й здоров'ю громадянина чи військовослужбовця військ національної гвардії або може призвести до інших тяжких наслідків", - ідеться у проекті.
Пропонується, що війська нацгвардії РФ мають право перевіряти в громадян документи, які посвідчують їхню особу, якщо є достатні підстави підозрювати їх у вчиненні злочину чи адмінправопорушення, зазначає РИА Новости.
Також Нацгвардія зможе затримувати на строк не більше 3 годин і тримати у службових приміщеннях військ нацгвардії до передачі поліції осіб, які зазіхали на об'єкти, що перебувають під охороною військ нацгвардії, а також на об'єкти й майно військ нацгвардії, об'єкти й майно громадян і організацій.
Співробітники нацгвардії зможуть провадити особистий огляд зазначених осіб, огляд їхніх транспортних засобів і речей, вилучення у них документів і предметів, заборонених для зберігання й використання.
Як відомо, у Росії проводять реформу правоохоронних органів, внутрішні війська МВС перетворено на національну гвардію, підпорядковану президенту РФ.
Указ про створення Федеральної служби військ національної гвардії РФ оприлюднили 5 квітня, її керівником призначено колишнього головкома внутрішніх військ генерала армії РФ Віктора Золотова.
За словами джерела "Коммерсанта", близького до Кремля, внутрішні війська давно перетворилися на окрему структуру, а "указ Володимира Путіна звів нормативні акти до чинного стану справ".
При цьому до складу МВС повернули Федеральну міграційну службу і Федеральну службу з контролю над обігом наркотиків РФ, які отримали у поліцейському відомстві головкомів .
До нацгвардії, крім внутрішніх військ, із МВС перейшли структури позавідомчої охорони, Федеральне державне унітарне підприємство "Охорона", підрозділи з контролю у сфері приватної охоронної діяльності, спеціальні загони швидкого реагування, ОМОН, Центр спеціального призначення сил оперативного реагування й авіації.
Підрозділи спецпризначенння гвардії будуть в оперативному підпорядкуванні міністра внутрішніх справ і керівників територіальних органів МВС, порядок підпорядкування буде погоджено главами МВС і нацгвардії. Тобто поліція в будь-який момент може задіяти у своїх операціях виведений зі складу відомства "спецназ".