Порошенко висловив підтримку суверенітету Азербайджану
Президент Петро Порошенко висловив підтримку суверенітету та територіальної цілісності Азербайджану в межах міжнародно визнаних кордонів.
Про це йшлося у його розмові з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, здійсненій під час офіційного візиту до Японії.
Глави двох держав висловили занепокоєння останньою ескалацією ситуації у Нагірно-Карабхському регіоні.
Обидва лідери наголосили на важливості мирного врегулювання ситуації на основі принципів міжнародного права.
Петро Порошенко та Ільхам Алієв скоординували дії щодо врегулювання нагірно-карабхського конфлікту у рамках міжнародних організацій.
Президент запевнив у незмінності позиції України щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності Азербайджану в межах міжнародно визнаних кордонів.
Глави держав також обговорили питання зміцнення двостороннього партнерства, в тому числі проведення Ради Глав держав у Баку.
Раніше повідомлялося, що ситуація в Нагірному Карабасі загострилася.
За даними ООН, щонайменше 33 людини загинули і понад 200 отримали поранення в результаті військових зіткнень в Нагірному Карабасі у минулі вихідні.
Нагадаємо, конфлікт у Нагірному Карабасі почався ще в 1980-ті роки у зв'язку з масовим рухом на підтримку ідеї перепідпорядкування Карабаху Вірменії. Рух призвів до відтоку з регіону етнічних азербайджанців. Все це призвело до рішення радянської влади у січні 1989 року ввести в регіоні пряме управління з утворенням Комітету особливого управління Нагірно-Карабаською автономною областю.
У відповідь 1 грудня 1989 року Верховна рада Вірменської РСР і Національна рада Нагірно-Карабаської автономної області ухвалили спільну постанову про включення Нагірного Карабаху до складу Вірменії.
Збройні сутички почалися в 1990 році, а наступного року за участю радянської армії була проведена операція "Кільце", наслідком якої стала повна депортація 24 вірменських сіл.
Повномасштабні бойові дії почалися вже після розвалу СРСР у 1992 році та тривали до травня 1994 року, коли за участю Росії було підписано мирну угоду.
Згідно з нею, відбулося "заморожування" конфлікту, при цьому невизнана Нагірно-Карабаська республіка контролює 13,4% території Азербайджану: крім самої колишньої Нагірно-Карабаської області, це кілька азербайджанських районів, прилеглих до Нагірного Карабаху – так званий "пояс безпеки".
Українська правда