Геращенко: щодо звільнення Савченко треба апелювати до Кремля
Уповноважений президента із мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко закликала політиків не піаритися на "питанні Савченко", а апелювати безпосередньо до Кремля.
Про це вона сказала на засіданні Верховної Ради у вівторок.
Геращенко наголосила, що питання звільнення української льотчиці і депутата знаходиться на особистому контролі президента.
Вона нагадала, що у понеділок Порошенко мав телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, під час якої обговорювалося питання допуску до Савченко генконсула та лікарів і можливість її звільнення з тюрми.
Крім того Геращенко повідомила, що за дорученням глави держави мала зустріч з матерями заручників, які утримуються на окупованих територіях, "тому що питання звільнення кожного громадянина України є пріоритетним для влади".
"Якщо сесійна зала хоче апелювати до когось задля звільнення Надії Савченко, то сьогодні цей адресат - Кремль і Володимир Путін", – наголосила віце-спікер
Вона також зазначила, що світові лідери і міжнародні організації безперевно апелюють до російської влади.
"У четвер, 21 квітня питання звільнення Савченко та інших українських заручників буде підніматися на спеціальних дебатах в Парламентській асамблеї Ради Європи, де також буде жорстко виступати з цього приводу українська делегація", – також зазначила Геращенко.
Крім того, раніше на засіданні парламенту у вівторок глава фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що Міністерство юстиції не приділяє достатньо уваги питанню підготовки документальної бази для повернення Савченко до України і попросила викликати до Ради главу цього відомства Павла Петренка.
Як відомо, 18 квітня стало відомо, що ПАРЄ відмовилася від окремих дебатів у справі Савченко, однак питання її незаконного ув’язнення буде обговорене 21 квітня серед інших "українських питань".
Як зазначала "Європейська правда", висока імовірність, що окремі дебати по Савченко зняли з процедурних мотивів – за правилами ПАРЄ, проводити термінові дебати можна лише щодо питань, які вже не є предметом розгляду сесії в рамках порядку денного.
Однак українська делегація подала питання Савченко до порядку денного, попри вже заплановані "загальні дебати".
Валентина Романенко, УП