ІноЗМІ: В Україні процвітає корупція, формування нового уряду - з махінаціями

Субота, 16 квітня 2016, 19:43

Попри повалення режиму екс-президента Віктора Януковича та "Революцію гідності" революційних змін в Україні не відбулося, а основні реформи є неповними. 

Про це йдеться у статті The Economist "Clean-up crew".

Як зазначає видання, попри зміну влади в України, корупція у державі "процвітає, як і раніше".

"Основні реформи є неповними. Поділ повноважень між президентом і прем'єром залишається розмитим. Олігархи вкоренилися, а старі політичні обличчя зазнають "мейк-апу". Уряд паралізовано, іноземну допомогу заморожено, а махінації навколо формування нового уряду до болю знайомі", - пише The Economist. 

При цьому, зазначає видання, сторонні спостерігачі не можуть позбутися відчуття "дежавю", порівнюючи ситуацію з подіями 12-річної давнини після Помаранчевої революції.

ЗМІ додає, що відставка Яценюка після дворічного перебування на посаді та призначення нового уряду відбулися на тлі політичних розбіжностей та "закулісних махінацій".

"Чвари, що мали місце, продемонстрували відсутність в Україні відповідальної політичної еліти... Нова адміністрація спирається на хитку коаліцію між Блоком Петра Порошенка та партії Яценюка (Народний фронт"), який, незважаючи на мізерні рейтинги, збереже ключові пости в уряді", - зазначає видання.

При цьому змусити уряд "виконувати свої обіцянки Майдану та реформувати корумповану олігархічну пострадянську систему" намагається громадянське суспільство та неурядові організації, хоча успіх їхньої діяльності буде залежати, окрім іншого, і від допомоги західних донорів. 

Як відомо, 14 квітня після довготривалих перемовин та узгоджень кандидатур на посаду нового глави уряду та складу Кабміну Верховна Рада прийняла пакетну постанову про прийняття відставки прем'єра Арсенія Яценюка та призначення головою уряду спікера Ради Володимира Гройсмана.

Цим документом Рада також скасувала свою постанову від 16 лютого про визнання роботи уряду Яценюка незадовільною.

При цьому за кандидатуру Гройсмана на посаді прем'єра проголосували лише 206 членів нової коаліції, хоча новообраний голова ВР Андрій Парубій заявив, що у коаліцію входить приблизно 234 депутати

Відставка Яценюка стала, на думку нардепа від БПП Сергія Лещенка, результатом "угоди" між президентом Петром Порошенком та олігархами Рінатом Ахметовим та Ігорем Коломойським. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: