У Сенат США надійшов законопроект про боротьбу з пропагандою Росії
Сенат США розгляне нове законодавство, спрямоване на боротьбу з пропагандою і дезінформацією, що виходить із Росії, Китаю та інших країн.
Про це пише Радіо Свобода.
Законопроект від 2016 року, званий "Закон про протидію інформаційній війні", розглядається на тлі зростаючих закликів в Конгресі США і в багатьох європейських столицях зробити більше для боротьби з іноземними дезінформаційними кампаніями.
Росія, зокрема, стривожила законодавців і політиків по обидва боки Атлантики тим, як вона представляла свої дії в Україні і на периферії Європейського союзу і НАТО.
Європейський союз створив невеликий підрозділ під назвою Європейська служба зовнішніх дій з протидії ЗМІ, що діють при фінансуванні Кремля, таким як RT і "Супутник", і спонсорованих урядом активістам інтернету. НАТО також створив Центр стратегічної комунікації в Латвії, щоб протистояти російській пропаганді.
Законопроект запропонований сенатором-республіканцем Робом Портманом та сенатором-демократом Крісом Мерфі. Нове законодавство США, крім усього іншого, передбачає створення Центру для аналізу інформації та реагування на зусилля іноземних урядів в інформаційній війні.
У проекті закону йдеться, що Центр буде обробляти і поширювати "засновані на фактах пояснювальні і аналітичні матеріали по боротьбі з пропагандою і дезінформацією, спрямованої проти США, їх союзників і партнерів".
Законопроект, після офіційного представлення, стане одним з щонайменше двох поширених в Конгресі в останні роки законів, які прагнуть змінити деякі операції міжнародних засобів масової інформації США.