Стали відомі деталі домовленості ЄС та Британії

Субота, 20 лютого 2016, 10:35

Нові домовленості, які мають запобігти виходу Британії зі складу ЄС, містять додаткові точкові винятки, попри те, що Британія і зараз має "особливий статус" в ЄС.

За умовами членства, у деяких сферах країна не виконує європейські домовленості (зокрема – щодо монетарної та міграційної політики), пише Європейська правда

BBC наводить перелік з чотирьох пунктів "брюссельської угоди".

1.
Будуть скорочені виплати для дітей трудових мігрантів з країн ЄС, якщо їх батьки живуть в Британії, а діти – за кордоном (переважно йдеться про дітей поляків, що знайшли роботу в Британії). Наразі британське законодавство змушувало Лондон фінансувати такі виплати.

На нових заявників нова норма поширюватиметься невідкладно, для 34000 дітей, що вже отримують допомогу, передбачений перехідний період до 2020 року.

2.
Буде змінено Договір про ЄС із чітким зазначенням у ньому, що подальше посилення політичної інтеграції країни ЄС не буде поширюватися на Лондон: "Британія ніколи не може бути примушена до політичної інтеграції".

По суті, ця норма є політичним гаслом, яке має заспокоїти британського виборця. Британія і зараз не бере участь о глибшій інтеграції в ЄС. Зокрема, вона є єдиною в ЄС, що звільнена від зобов’язання впровадити спільну валюту (євро) у майбутньому.

Кемерон також наголосив, що Британія ніколи не стане частиною майбутньої Європейської "супердержави", дискусії про яку зараз тривають: "Наші внутрішні справи лишатимутья нашими внутрішніми справами. І ми ніколи не братимемо участь, приміром, у створенні спільної Європейської армії".

3.
Впроваджується право Британії на сім років припинити нині існуючі виплати мігрантам у разі, якщо міграція сягне "виключно високого рівня". Саме такий рівень, за визнанням Єврокомісії, є в Британії зараз. Водночас, за сім років обмеження мають бути безумовно зняті.

За словами Кемерона, планується, що мігранти не будуть отримувати виплати протягом перших чотирьох років перебування в Британії

4.
Британія отримає право задіяти "виняткові захисні заходи" для лондонського Сіті – щоби зупинити можливий переїзд компаній до материкової Європи і переконатися, що британський бізнес не стикається з дискримінацією через те, що він перебуває за межами Єврозони

Попри цю домовленість, в червні 2016 року має відбутися референдум про вихід Великої Британії за складу ЄС. Та ці заходи, на думку Кемерона, дозволять здобути більшість на підтримку членства країни в Євросоюзі.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель після переговорів заявила, що Велика Британія отримала не надто багато преференцій, а а британські прагнення реформ навіть принесли деякі поліпшення для багатьох країн Євросоюзу.