У Криму заарештували рахунки компанії Курченка
Арбітражний суд окупованого Криму заарештував 49,4 млн рублів (близько 650 тисяч доларів) ЗАТ "Компанія Нафтотрейдинг" Сергія Курченка, яка володіє в Криму близько 40 АЗС.
Про це йдеться в рішенні суду від 15 лютого, передає "Ліга.net".
Арешт накладено за позовом про стягнення заборгованості ТОВ Фірма ТЕС, якою володіє великий кримський підприємець, колишній глава захопленого "Чорноморнафтогазу" Сергій Бейм.
При цьому, в тексті рішення суду йдеться, що ЗАТ Компанія Нафтотрейдинг вже не здійснює діяльність в окупованому Криму.
"Необхідно відзначити, що згідно з довідки УМВС Росії по місту Сімферополю, відповідач (Компанія Нафтотрейдинг, - Ред.) діяльність не здійснює, однак, до нього пред'явлені вимоги про стягнення грошових коштів на великі суми", - наголошується в документі.
Вимоги про арешт активів ЗАТ Компанія Нафтотрейдинг, суд відхилив.
Крім ТОВ Фірма ТЕС, претензії до Курченка має також Російський національний комерційний банк, що працює в окупованому Криму і належить Россімуществу.
Банк з лютого намагається стягнути з російських компаній, пов'язаних з Курченком понад 26 млн рублів (близько 340 тисяч доларів) кредитного боргу, говориться в ще одному рішенні суду від 11 лютого.
Як забезпечувальний захід банк просив суд заарештувати активи Компанії Нафтотрейдинг, ТОВ Торговий дім Нефтегаз (Москва), Ойлсервис Трейд (Москва), Афан-Голд (Москва), ЗАТ Компанія Крим Ойл (Крим).
Всі зазначені компанії пов'язані з Курченком і займаються торгівлею паливом в Росії і на окупованому півострові.
Арбітражний суд окупованого Криму відхилив вимоги Російського національного комерційного банку про арешт активів, призначивши наступне засідання на початок березня.
Як повідомлялося, влітку 2014 року Сергій Курченко купив у Ленура Сеттарова мережу АЗС Современник, яка складалася з 35 заправок.
Пізніше він викупив 13 кримських АЗС і нафтобазу у Лукойла. Всі свої роздрібні активи в Криму Курченко об'єднав в АТ Компанія нафтотрейдинг (Сімферополь), якою опосередковано володіє гонконгська Yalimo Limited.
Бізнес Курченка в Росії і Криму не відчував проблем аж до початку 2015 року. З березня 2015 року Курченко почав втрачати свої позиції на паливному ринку.
Якщо восени 2014 року ще півроку тому Курченко був найбільшим постачальником палива до Криму, забезпечуючи понад 70% потреб півострова, то до середини 2015 року частка поставок ТД Нефтегаз знизилася до 15%.