Меджліс: російські окупанти не придушать рух кримських татар
Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял вважає, що російська влада Криму шляхом погроз і заборон не зможе придушити національний рух кримських татар.
Про це він сказав у ранковому ефірі радіо "Крим.Реалії", коментуючи наміри російського прокурора Криму Наталії Поклонської заборонити діяльність Меджлісу на півострові.
"Меджліс кримськотатарського народу – це не тільки структура. Це ідея, це символ певний, це набір якихось конкретних дій. І ось такими прямими, грубими заборонами нічого не зміниться. Тому що національний рух завжди знаходив ті чи інші форми, які відповідали конкретному моменту історії, конкретним діям влади. У результаті (національний рух – ред.) все одно проходив цей проміжок історії. Я думаю, буде і цього разу точно так само", – сказав Джелял.
Як відомо, Поклонська повідомила 15 лютого, що вручила копію позовної заяви Джелялу. Вона пояснила позов тим, що "останнім часом до прокуратури республіки Крим постійно надходять звернення від кримськотатарського населення з проханням визнати протиправною і провокаційною діяльність цієї незареєстрованої в Російській Федерації організації".
У позовній заяві, оприлюдненій на сторінці Меджлісу у Facebook, Поклонська просить "визнати об'єднання Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонити його діяльність на території Російської Федерації".
Крім звинувачень у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму, Меджліс звинувачують в акції з блокади півострова, від якої "постраждало все населення півострова".
Меджліс – виконавчий орган Курултаю кримськотатарського народу, створений у 1991 році. У березні 2014 року був офіційно визнаний Верховною Радою на території України вищим представницьким органом кримськотатарського народу в період між засіданнями Курултаю.
Після анексії Криму Росією на початку 2014 року лідерам кримських татар Рефату Чубарову та Мустафі Джемілєву російська влада заборонила в'їзд на півострів на п'ять років.