Режим надзвичайної ситуації в Криму триватиме до травня - Аксьонов
Режим надзвичайної ситуації, запроваджений у Криму через енергодефіцит, триватиме щонайменше до травня.
Про це заявив ставленик російської влади в анексованому Криму Сергій Аксьонов на засіданні штабу з ліквідації надзвичайної ситуації на півострові.
"Штаб увесь працює до закінчення режиму НС – це до 1 травня як мінімум. Усі перебувають на робочих місцях", - сказав він, повідомляє РИА Новости.
Раніше Аксьонов заявив, що потреби півострова в електроенергії буде повністю забезпечено до травня, після запуску другої черги енергомосту з Краснодарського краю через Керченську протоку.
Поки ж Аксьонов доручив виконувати графіки віялових відключень і підвищити ефективність роботи всіх регіональних штабів.
"У загальному обсязі проробленої роботи частка звернень, які неефективно вирішуються, не дуже велика – близько 15%, але шліфувати потрібно до того моменту, доки ми не доведемо рівень ефективності вирішення питань до 100%", - сказав Аксьонов.
Як відомо, Крим було повністю знеструмлено в ніч на 22 листопада: через підрив опор вийшли з ладу всі чотири ЛЕП, які йдуть із материкової частини України. На анексованому півострові ввели режим НС, графіки аварійних відключень електрики.
2 грудня російська влада заявила про прискорений запуск першої нитки енергомосту з Краснодарського краю через Керченську протоку, 15 грудня – другої нитки. Ще дві нитки "енергомосту" в РФ планують здати у квітні-травні, сподіваючись забезпечити Крим електроенергією без поставок із України.
Українська сторона 8 грудня поновила перетікання електроенергії в Крим однією з чотирьох високовольтних ліній електропередачі Каховка-Титан класом напруги 220 кВ, інші три лінії 330 кВ знеструмлені.
30 грудня перетікання електроенергії по лінії "Каховка-Титан" був перервано.
Дефіцит електроенергії в Криму залишається.
Організатори "громадської блокади" Криму домоглися від Кабінету міністрів України обмеження торгівлі з анексованою АРК, однак рішення про продовження чи не продовження угоди про постачання електроенергії до Криму може ухвалити Рада нацбезпеки й оборони.
Кримські татари наполягали, що угоду про електропостачання можна продовжити лише в разі, якщо Крим у документі буде названо Україною, а не частиною Російської Федерації, як було в минулорічній угоді.