Більше тисячі військових ЗСУ втратили не в боях — Матіос
Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявляє, що більше тисячі військових, які перебували у зоні АТО, Збройні сили втратили не в боях.
Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Мир"
"Я вам зараз цифри назву небойових безповоротних та санітарних втрат української армії. Три полки. Більше тисячі осіб – це небойові втрати в АТО", - зазначив він.
"Розстріл співслужовців, необережне поводження зі зброєю, каліцтво, що привело до смерті, ДТП, нібито хвороби серця. Хто у військово-медичних комісіях працює? Президент? Ні, лікар районної амбулаторії, який за сто-двісті гривень здорового Івана робив хворим, а хворого, який не мав гроші заплатити, відправляв воювати…", - додав Матіос.
"А тепер він прийшов туди і він п’є. Випадок був, коли на п’яну голову один "герой" кинув гранату у буржуйку. Тринадцять чоловік лягло! Куди їх записати? Який українець це хоче слухати?", - заявив головний військовий прокурор.
Він також повідомив, що перед судом постали 9 бійців розформованої спецроти МВС "Торнадо", а ще 15 осіб перебувають у розшуку.
"Торнадо" довелося зупиняти просто таки силовими методами, жорсткими і швидкими.
Ми вже дев’ять чоловік з "Торнадо" в суд відправили, ще 15 у розшуку", - заявив Матіос.
Як відомо, вісьмох бійців розформованої роти МВС "Торнадо" звинувачують у катуванні, зґвалтуваннях та інших важких злочинах.
Примітка: З вини "Української правди" раніше у заголовку було зроблене узагальнення. У першоджерелі йшлося про "незворотні та санітарні втрати" - тобто ті, хто не повернуться в стрій (не лише вбиті, але й поранені)
Всі втрати особового складу військ під час війни чи у період бойових дій мають назву загальних втрат і діляться на 2 види – незворотні та санітарні. До незворотних втрат відносять убитих і тих, що зникли без вісті, або потрапили у полон.
Під санітарними втратами військ прийнято вважати осіб, які за станом здоров’я втратили боєздатність чи працездатність не менше ніж на одну добу і потрапили в медичні пункти або лікувальні заклади. В залежності від причин, що викликали втрату боєздатності.