Чубаров: Мінський процес варто розширити темою Криму
Розширення Мінського процесу включенням у нього теми повернення Криму є доцільнішим, ніж створення нового формату переговорів.
Про це заявив глава Меджлісу Рефат Чубаров, пише ZN.UA.
За його словами, це дозволяє в єдиному контексті системно розглядати всі питання, пов'язані з відновленням територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
Але цей варіант, на думку Чубарова, важче реалізувати, бо "західні партнери хочуть швидких "результатів по Донбасу".
Чубаров пропонує брати приклад з Росії щодо тлумачення Мінських домовленостей, метою яких було й відновлення територіальної цілісності України, а від західних партнерів вимагати практичних кроків на підтвердження їхніх запевнень, що вони ніколи не змиряться з окупацією Криму.
Передусім це відмова від формули, що стосовно Донбасу й Криму є окремі санкції.
Чубаров зазначив, що ідею про створення міжнародного майданчика для переговорів про повернення Криму Меджліс кримськотатарського народу обговорює з літа 2015 року на усіх зустрічах із провідними світовими політиками й керівництвом України.
"Неминучість обговорення питання деокупації Криму очевидна для всіх, зокрема й для Путіна. Категорично відкидаючи будь-які спроби навіть згадувати про Крим у контексті російсько-українського конфлікту, Путін готується до жорсткої сутички в надії залишити за Росією Крим в обмін на поступки в усіх інших вимогах України й міжнародного співтовариства", - зазначив Чубаров.
Він додав, що ініціативу президента Петра Порошенка щодо створення міжнародного формату для переговорів з повернення Криму Росія вже сприйняла в багнети.
"Не виключаю гучних демаршів і ультиматумів з боку РФ з погрозами перервати діалог із врегулювання ситуації на Сході України. Водночас запропоновані Україною кроки — переговори замість війни — не може не прийняти міжнародне співтовариство", — підкреслив Чубаров.
Як відомо, 20 січня президент Петро Порошенко підписав указ про створення служби з деокупації Криму.
У 2016 році Україна має намір запустити дипломатичну ініціативу, спрямовану на відновлення українського суверенітету на тимчасово окупованому півострові.