Путін знайшов користь для Росії від зниження цін на нафту
Зниження світових цін на нафту змушує Російську Федерацію менше витрачати "нафтодолари" на поточні потреби й більше стимулювати власний розвиток.
Про це заявив президент РФ Володимир Путін в інтерв'ю німецькому виданню Bild, текст якого наводить прес-служба Кремля.
Він назвав санкції Заходу у відношенні Росії "дурним і шкідливим" рішенням.
"Що стосується найбільшої шкоди, якої завдає нинішня ситуація, звісно, насамперед шкода нашій економіці ‒ це шкода від зниження цін на традиційні товари нашого експорту. Але й у першому, і в другому є негативні, але, як не дивно, є й позитивні речі", - сказав Путін.
"Коли ціни на нафту високі, нам дуже важко утриматися від використання нафтових доходів на поточні витрати. І в нас ненафтогазовий дефіцит виріс, на мій погляд, до дуже небезпечної позначки. Тепер ми змушені його знижувати. І це оздоровлює…", - додав він.
За словами Путіна, загальний дефіцит бюджету РФ невеликий, але "якщо вичислити ненафтогазовий, то від нафти й газу виходить надто великий".
"Аби його скорочувати, така країна, як Норвегія, скажімо, значну частину ненафтогазових доходів направляє в резерви", - зазначив він.
"Дуже важко утриматися від того, щоб витрачати, ще раз повторюю, на поточні витрати доходи від нафти й газу. Зниження саме цих витрат оздоровлює економіку. Це перше", - заявив Путін.
"І друге: усе можна купити за нафтодолари. І коли дохід від них високий, то тоді відбувається дестимуляція власного розвитку, особливо у високотехнологічних галузях", - сказав російський президент.
За його словами, у РФ "зараз спостерігається падіння ВВП на 3,8%, промислового виробництва ‒ на 3,3%, виросла інфляція до 12,7%.
"Це багато, але при цьому в нас зберігається позитивний баланс зовнішньої торгівлі, і в нас уперше за багато років значно виріс обсяг експорту продукції з високою доданою вартістю. Це точно цілком позитивний процес усередині економіки", - заявив Путін.
"У нас зберігається високий рівень резервів, у Центрального банку приблизно 340 мільярдів золотовалютних резервів, зараз можу помилитися, але за 300 мільярдів. І два резервні фонди уряду, приблизно по 70, по 80 мільярдів доларів кожен, один ‒ 70, інший ‒ 80", - сказав він.
"Ми вважаємо, що ми поступово будемо виходити все ж таки на стабілізацію й на підйом економіки. Ми ухвалили цілий набір програм, у тому числі щодо так званого імпортозаміщення, а це власне і є внесок у високотехнологічні сфери", - додав президент РФ.