Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

У Раді "загубився" законопроект про покарання "кнопкодавів"

Середа, 23 грудня 2015, 12:32

Нардепи упродовж півроку так і не знайшли час для прийняття законопроекту N1895 про покарання депутатів за неперсональне голосування.

Про це пише журналіст Сергій Андрушко у своєму блозі на "Українській правді".

Він нагадує, що ухвалений у червні цього року в першому читанні законопроект щодо неперсонального голосування передбачав низку покарань для депутатів, зокрема, залишення порушником зали засідань, позбавлення його права брати участь у до 10-ти пленарних засіданнях, а за повторне порушення – у 20-ти пленарних засіданнях.

"Цей законопроект мав на меті зупинити ганебну практику кнопкодавства. Але його подальший розгляд гальмує регламентний комітет. Він так і не знайшов часу підготувати його до остаточного голосування в залі парламенту", - зазначив Андрушко.

За словами члена регламентного комітету Ірини Єфремової, цей законопроект ще не дійшов до їхнього комітету від голови Верховної Ради.

"Є люди, які цей законопроект прописали, по-друге, є голова Верховної Ради, який розподіляє, на який комітет який документ повинен піти. Якщо він буде у нашому регламентному комітеті, ми його розглянемо", - сказала вона.

Виконувач обов'язків голови регламентного комітету Павло Пинзеник спочатку пояснив причину відкладення законопроекту  "неготовністю науково-експертного управління". Але згодом, назвав уже іншу причину. Комітет, виявляється, чекає на підпис інший законопроект авторства народного депутата Лабазюка (група "Воля народу"). Його законопроект передбачає не санкції за кнопкодавство, а введення сенсорної клавіші.

"Схоже, справжня причина, про яку не згадують депутати – це їхнє небажання впроваджувати реальні санкції щодо себе за кнопкодавство. За час, коли законопроект щодо неперсонального голосування був ухвалений у першому читанні (з 17 червня 2015 року) відбулося 34 випадки неперсонального голосування, це лише помічених журналістами.", - пише Андрушко.

Серед кнопкодавів значиться, наприклад, Андрій Іванчук, соратник по партії очільника регламентного комітету Павла Пинзеника, а ще, дружина очільника фракції "Солідарність" (БПП) Юрія Луценка – Ірина Луценко. Також там є депутати із інших фракцій.

Як повідомляє рух "Чесно", на сесійному засідання 22 грудня, під час одного з голосувань за постанову "Про особливості процедури розгляду законопроектів, що пов'язані з прийняттям проекту Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік" (№3000-П), депутат з групи "Партія "Відродження" Антон Яценко натиснув кнопку на 5-х депутатських місцях. Утім, на 5-му місці не було депутатської картки, тому реально депутат проголосував за 4-х.

Українська правда

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
07:24
ЦПД повідомив про удар по ракетному арсеналу у Брянській області РФ  
06:46
Макрон про дозвіл Україні завдавати ударів вглиб Росії: "Правильне рішення"
06:40
Ліван і "Хезболла" погодилися з пропозицією США про припинення вогню з Ізраїлем – Reuters
06:01
футболВід кумира мільйонів до вигнанця: як Тимощук проміняв батьківщину на "болота"
05:58
відеоГрузинська поліція відтіснила протестувальників і знесла наметове містечко
05:39
Очільник МЗС Нідерландів привітав рішення США надати дозвіл Україні бити по РФ – ЗМІ
05:34
США повідомили Південній Кореї про дозвіл Україні бити по РФ ракетами ATACMS – ЗМІ
04:33
Українська компанія розробила ШІ для безпілотників, який автоматично визначає і вражає цілі
04:06
Так званий "президент" Абхазії подав у відставку
03:48
Південна Корея екстрадувала до США росіянина, обвинуваченого у поширенні програм-вимагачів
Усі новини...
Реклама: