Ситник розповів, як депутати пишуть доноси один на одного

Понеділок, 14 грудня 2015, 12:39

Депутати і чиновники пишуть один на одного заяви в Антикорупційне бюро, щоб використовувати це для інформаційних кампаній.

Про це розповів в інтерв'ю "Лига.net".

За словами Ситника, він виступає проти створення списків "топ-корупціонерів", яких треба посадити у першу чергу.

"Створення "списків" - це повернення до практики виборчого правосуддя. Не може йти, наприклад, розслідування випадків корупції в одному міністерстві першим пріоритетом, а в іншому - другим. Єдиний підхід, ніяких "списків" немає", - заявив глава НАБУ.

За його словами, Бюро вже намагаються використовувати різні депутати і чиновники для зведення рахунків один з одним.

"Наприклад, депутати або чиновники пишуть заяви один на одного. Отримуємо звернення: такий-то скоїв підслідний НАБУ злочин. Без уточнень - що за злочин, як він був скоєний, але при цьому просить внести його заяву в ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань - ред.) і почати розслідування", - розповів глава НАБУ.

"За законом, ми зобов'язані таку заяву до реєстру внести. Якщо цього не зробити, він може звернутися в суд із заявою про бездіяльність, і тоді вже суд може зобов'язати нас внести його заяву в реєстр. А після того, як заява в реєстр вноситься, на цій підставі починаються політичні спекуляції, компанії в пресі - мовляв, порушено кримінальну справу проти такого-то, у відставку його", - додав він.

Ситник пояснив, що внесення в реєстр не означає, що є реальна кримінальна справа.

"За нинішнім КПК, підставою для початку розслідування може бути не тільки заява потерпілого, але й, наприклад, повідомлення у пресі. Але це зовсім не означає, що за кожним таким повідомленням порушується кримінальна справа. Навіть початок розслідування не означає, що справа буде обов'язково порушена", - пояснив глава НАБУ.

Він пообіцяв, що Бюро буде повідомляти, які починає розслідування, але буде це робити "максимально коректно".

Українська правда