Нардепи Тимошенко допомагають Януковичу і Ко зняти арешт із майна - активісти
Народні депутати 5 листопада можуть ухвалити законопроекти, які допоможуть Віктору Януковичу та його поплічникам законно вивести з-під арешту своє майно, арештоване в Україні.
Про це пише антикорупційний активіст Віталій Шабунін у своєму блозі на "Українській правді"
"Сьогодні нардепи голосуватимуть безвізовий пакет із трьох антикорупційних законів. Два законопроекти – про арешт і спецконфіскацію – профільний правоохоронний комітет не пережили і повернулися до сесійної зали не просто кастратами, а – повними дегенератами", - заявляє активіст.
У разі їх ухвалення, за словами Шабуніна, погіршаться і без того складні у застосуванні норми Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів.
"Нардепи переписали поняття арештованого майна та перелік підстав для арешту так, щоб арештувати та конфісковувати накрадене було взагалі неможливо", - пояснює активіст.
"Остаточної редакції законопроектів комітет Кожемякіна ще досі не надав ні членам комітету, ні уряду, і, можливо, навіть не планує надавати народним депутатам до голосування в пленарному засіданні", - зазначає він.
"Це називається – свідомий та добре продуманий зрив візової лібералізації фракцією Юлії Тимошенко", - наголошує Шабунін.
Автор більшості поправок, за його даними, – соратник Юлії Тимошенко Сергій Власенко. Зокрема, він пропонує арештовувати майно лише в тих випадках, коли скоєно тяжкий або особливо тяжкий корупційний злочин.
Не спотвореним комітет залишив лише законопроект N3040 – про те, як Україні покращити розшук злочинних активів та упорядкувати управління арештованим та конфіскованим майном, вказує активіст.
Активісти надіслали міністру юстицію заяву – і Павло Петренко підтримав її.
Петренко заявив, що у Верховній Раді пробують змінити суть двох важливих проектів законів, які має ухвалити парламент на виконання плану з безвізової лібералізації, настільки, що вони можуть стати на захист майна корупціонерів від арештів та конфіскації.
"Зокрема, це законопроекти, що вдосконалюють спеціальну конфіскацію (№2541а) та арешт майна (2540а), незаконно набутого корупціонерами та іншими злочинцями", - йдеться в заяві.
Норми, передбачені в даних проектах законів, розроблені на основі європейських стандартів, були нівельовані правками депутатів під час засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, наголошує міністр.
У результаті народним депутатам пропонуватимуть голосувати за проекти законів, які втратили первинну мету – гармонізувати українське законодавство з європейським, та полегшити повернення злочинних активів в Україну. Це поставить під удар візову лібералізацію між Україною та ЄС та заблокує можливість взагалі щось арештувати чи конфіскувати в цій державі", - заявляє Петренко.
Фахівці Мінюсту, МЗС та європейські експерти працювали над цими законопроектами – і до потрапляння в комітет вони повністю відповідали стандартам ЄС, але з комітету до сесійної зали вийшли "зовсім інші, спотворені та підмінені по суті проекти законів про арешт та спецконфіскацію, які не мають нічого спільного з вимогами ЄС і з нормами, проголосованими в першому читанні", - заявляє Петренко.