Доповідач ПАРЄ: Україна кинула на призволяще колишніх полонених

Середа, 25 листопада 2015, 12:43

Україна фактично кинула на призволяще бійців, які були звільнені з полону бойовиків.

Про це в інтерв'ю DW розповіла доповідачка ПАРЄ латвійська депутатка Неллі Кляйнберга.

Кляйнберга зараз перебуває в Україні для збору інформації про звільнених полонених і відвідає Київ та Сєверодонецьк.

Матеріали, які збере доповідачка, ляжуть в основу доповіді, яку розгляд ПАРЄ у червні наступного року.

Кляйнберга уже зустрілась в Україні з представниками неурядових організацій, ОБСЄ і Червоного Хреста.

"Але найемоційнішою була зустріч з двома хлопцями, які побували у полоні проросійських сепаратистів. Я була вражена, коли дізналася від них, що після того, як їх було звільнено, держава фактично кинула їх напризволяще", - розповіла доповідачка.

"Один з хлопців за освітою - лікар, проте всі документи, які це підтверджують, залишилися на території, яка перебуває під контролем бойовиків. Отже він не може знайти роботу за спеціальністю. Це лише маленький нюанс, а їх - дуже багато", - додала вона.

За словами Кляйнберга, колишнім полоненим необхідна психологічна реабілітація, соціальна допомога та статус від держави.

"Не менш важливо для них є підтримка та визнання суспільства. Щоправда, Україна вже створила центр сприяння обміну полоненими. Це важливий, але тільки перший крок. Держава зобов'язана допомогти цим людям. А після моїх зустрічей у Києві у мене склалося враження, що вони нікому непотрібні", - сказала доповідачка.

"Один хлопець сказав мені: краще було б повернутися назад у полон, бо там ти знав, хто твій ворог і з ким треба воювати. А тут він не знає, до кого звертатися по допомогу, бо всі його прохання залишилися без відповіді", - додала вона.

Кляйнберга пояснила, чи можна говорити про військовополонених, якщо війна, яка триває в Україні, офіційно неоголошена.

"Міжнародна термінологія у таких ситуаціях використовує поняття як "місцевий конфлікт" чи "сепаратистські заворушення". Проте є вагомі докази, що люди, які воюють на Донбасі, - військо, яке веде воєнні дії. Тому, гадаю, ми можемо використовувати термін "військовополонені", - вважає доповідачка.

Вона висловила бажання відвідати ув'язнених в Росії Надію Савченко та Олега Сенцова, але сумнівається, що "російська влада надасть можливість зустрітися з ними, оскільки делегація РФ у ПАРЄ фактично припинила свою співпрацю з асамблеєю".

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: